Pajamos natūra

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Income in Kind


Trumpai

Pajamos natūra – tai fizinio asmens pajamų rūšis, kuomet užmokestis asmeniui sumokamas ne pinigais, bet tam tikromis prekėmis ar paslaugomis. 

Plačiau

Dažniausiai 'pajamų natūra‘ terminas išskiriamas kalbant apie mokestinius klausimus – nes pajamos natūra yra taip pat apmokestinimo objektas, kaip ir pinigais apmokamas asmens darbas įmonėje. Kas laikoma pajamomis natūra, o kas ne – detaliai apibrėžia GPM įstatymas.

Prieš daugiau nei dešimtmetį, dar nemažai darbuotojų gaudavo dalį savo darbo užmokesčio įvairiomis prekėmis (kurias ta bendrovė gamindavo). Tiesa, mokesčių inspekcija tuomet dar nebuvo tokia tiksli, tačiau tuomet pajamos natūra būdavo tikrai dažnas atvejis.

Šiais laikais dažniausiai pasitaikantis atvejis yra tarnybinio automobilio naudojimas asmeninėms reikmėms, kas vėlgi apmokestinama nustatytais tarifais.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:17:24

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!