Grynasis (laisvas) pinigų srautas

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: Free Cash Flow


Trumpai

Grynasis pinigų srautas yra lygus pagrindinės veiklos pinigų srautui atėmus iš jo įsigytų investicijų (per tą patį ataskaitinį laikotarpį) vertę. Šis rodiklis parodo kiek įmonei realiai lieka pajamų iš pagrindinės veiklos. 

Plačiau

Grynasis pinigų srautas = Pagrindinės veiklos pinigų srautas – Investicijos į ilgalaikį turtą
(Šiuos duomenis galima rasti pinigų srautų ataskaitoje).

Sunku pasakyti, kuris pinigų srautas: grynasis ar pagrindinės veiklos yra svarbesnis. Grynasis srautas rodo kiek iš uždirbtų pinigų įmonė galėtų grąžinti akcininkams. Iš kitos pusės, investicijos daugiau mažiau yra lankstus dydis, kurį įmonės vadovybė koreguoja atsižvelgdama į aplinkybes. O ‚pagrindinės veiklos pinigų srautas‘ parodo gebėjimą tuos pinigus uždirbti. Be investicijų, tas gebėjimas ilguoju laikotarpiu, žinoma, pasikeistų, tačiau norint palaikyti atitinkamą srautą tik artimiausius kelerius metus, paprastai užtektų minimalių investicijų.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 18:20:08

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!