Laukiame komentarų!
Tema: Asmeniniai finansai
Terminas anglų kalba: (Financial) Lease
Trumpai
Lizingas, kuris taip pat dažnai minimas kaip finansinė arba išperkamoji nuoma – tai lizingo bendrovių (dažniausiai priklausančių komerciniams bankams) teikiama paslauga, kuri jos gavėjui leidžia įsigyti tam tikrą daiktą, sutartą laiko tarpą mokant pinigus už jį dalimis. Savo pirkiniu, paslaugos gavėjas gali naudotis nuo sandorio sudarymo, iki kol sueis sutarties terminas, ir nutrūks sutartis, arba jis lizinguojamą daiktą galutinai išsipirks.
Plačiau
Iki kol lizingo gavėjas pilnai išpirks prekę iš finansinės nuomos bendrovės, nuosavybė priklauso pastarajai, ir tik pirkėjui galutinai atsiskaičius su paslaugą teikiančia kompanija, objekto nuosavybė pereina jam. Finansinė nuoma turi, tiek privalumų, tiek ir trūkumų lyginant su kitomis alternatyvomis:
Pagrindiniai finansinės nuomos sandorio parametrai
Lizingo įmokos iš esmės priklauso nuo šių parametrų:
Objektai ir šalys
Lizingo paslaugomis naudojasi tiek gyventojai, tiek ir įmonės. Įmonėms paprastai palūkanos būna mažesnės, o konkrečios palūkanos priklausys nuo įmonės stabilumo bei kredito reitingo. Jei fizinis asmuo perka automobilį - palūkanos taip pat bus žemesnės, nei smulkesniems pirkiniams.
Įmonės, naudodamosis lizingu paprastai perka lengvuosius automobilius, darbinį transportą, gamybines linijas bei kitą įrangą. Gyventojai išpirkinėja ne tik lengvuosius automobilius, bet ir buitinę techniką, baldus.
Sudarant išperkamosios nuomos sandorį, dalyvauja trys šalys: daikto pirkėjas (paslaugos gavėjas), lizingo kompanija bei pardavėjas. Daiktą tiesiogiai iš pardavėjo perka lizingo bendrovė, o tikrasis daikto naudotojas įsipareigoja lizingo bendrovei mokėti sutartas įmokas kiekvieną mėnesį, iki kol daiktas bus išpirktas, ar grąžintas paslaugą teikiančiai bendrovei.
Dažnai patys pardavėjai tarpininkauja siūlydami išperkamosios nuomos paslaugas, netgi išsiderėdami geras sąlygas (viskas dėl to noro parduoti). Gali pasitaikyti, net pasiūlymų, kuomet paskolos suteikiamos be palūkanų, tačiau nesunku suprasti, jog vienu ar kitu būdu už tas palūkanas teks sumokėti.
Išperkamo automobilio pardavimas ir eksploatacija
Jei automobilis ar kitas turtas buvo perkamas naudojantis išperkamąja nuoma – jo pardavimas bei naudojimas turi tam tikrų niuansų. Kadangi daiktu naudojasi jo tikrasis pirkėjas, o faktiškai/oficialiai tas daiktas priklauso lizingo bendrovei, to daikto naudotojas juo pilnai nedisponuoja.
Norėdamas lizingu pirktą daiktą parduoti jis gali tą padaryti, tačiau norėdamas perleisti turtą naujam pirkėjui, paprastai jis turi sumokėti lizingui visą sumą pinigų, kiek dar yra likęs skolingas (bei nutraukimo mokestį, jei toks yra). Taigi, dažnai tam reikės nemažos sumos pinigų, iki kol ją sumokės naujasis pirkėjas (kuris nenorės mokėti tol kol negaus perkamo daikto, o jį jis gaus tik buvusiam pirkėjui išpirkus iš lizingo).
Eksploatacija taip pat turi tam tikrų niuansų: perkamas turtas visuomet turi būti pilnai apdraustas (dažniausiai draudimas būna iš karto priskaičiuojamas prie finansinės nuomos kainos, ir juo rūpinasi paslaugą teikianti kompanija, nors tą gali daryti ir daikto naudotojas). Sudėtingesni klausimai iškyla dėl civilinių daikto savininkų/naudotojų atsakomybių.
Pasinaudok: lizingo skaičiuokle.
Konsultacijos
Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -
kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos.
Konsultuoja Finansistas.net autorius.
Laukiame komentarų!
Visada yra kas skolina: Savy, Paskolų klubas, Finbee ir t.t.
Su nežinomais brokeriais greitai galima prarasti visus pinigus.
Įdomi tema. Infliacijos lygis priklauso nuo politikos. Ar jis realus didesnis nei oficialus? Galbūt. Tačiau kaip tiksliai išmatuoti?
Koks iš tiesų optimalus infliacijos lygis?
sveiki, tikrai taip, detalios statistikos kurią būtų galima nagrinėtis įvairiais prasmingais pjūviais tikrai nėra daug. Tarp apžvalgų / kainų lenteli...
------------------------------------------------------------