Ribotos rizikos fondai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Hedge Funds


Ribotos rizikos fondai / "Hedge" fonfai / Alternatyvieji fondai / Rizikos draudimo fondai

Trumpai

Apribotos rizikos fondai (geriausiai žinomi kaip „hedge“ fondai) – tai investiciniai fondai, besiremiantys nestandartine investavimo filosofija bei priemonėmis. Tokie fondai gali naudoti finansinį svertą (skolintas lėšas), išvestines finansines priemones. „Hedge“ fondas gali būti tiek ir saugesnis už įprastinį investicinį fondą, tiek ir daug rizikingesnis, priklausomai nuo fondo stiliaus bei strategijos. 

Plačiau

Kadangi šių fondų pavadinimas kilęs iš žodžio „hedge“, kuris savo esme reiškia apsaugą bei rizikos apribojimą, gali susidaryti klaidinga prielaida, jog išvestinės priemonės šiuose fonduose naudojamos tik apsisaugojimui nuo rizikos. 

Deja, realybėje tokių fondų rizika labai įvairi, ir dažnai nėra lengvai suprantama. Būtent todėl ribotos rizikos fondai platinami tik profesionaliems investuotojams (individualūs asmenys labai retai atitinka šią kategoriją).

Šių fondų įvairovė pasaulyje labai didelė, ir jų tikslai būna ganėtinai skirtingi: jei vieni fondai siekia stabilizuoti investicijų grąžą, antri atvirkščiai - stengiasi ją maksimizuoti. Treti ieško neefektyvios rinkos suteikiamų galimybių ar apsiriboja tam tikromis turto rūšių ar sprendimų nišomis. Dauguma „hedge“ fondų taiko sėkmės mokestį (dažniausiai 20%).

Kadangi ribotos rizikos fondai tokie skirtingi, sunku juos apibendrinti. Visgi, net ir tos strategijos, kurios pasiteisino daugelį metų vieną gali sužlugti (pvz. jei rėmėsi fiksuotu valiutos kursu, kuris vieną dieną buvo pakeistas) ir priversti investuotojus patirti didžiulius nuostolius ar prarasti visas investuotas lėšas. 

Tokiems fondams taikoma mažesnė investuotojų apsauga, jie ne taip griežtai stebimi bei reglamentuojami. Dėl šių priežasčių būtent tarp tokių fondų dažniausiai pasitaiko užslėptos finansinės piramidės ar kitos finansinės aferos.

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius. 

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:10:20

Laukiame komentarų!