Verslo angelai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Angel Investors


Trumpai

Verslo angelai – tai privatūs investuotojai (ar jų junginys), investuojantys į augančias kompanijas pradinėse stadijose („start-up“). Žinoma, tokios kompanijos turi atrodyti itin perspektyvios, turinčios patikimą komandą. 

Plačiau

Iš principo „verslo angelų“ veikla labai panaši į rizikos kapitalo („venture capital“) fondų veiklą, vis tik pastarieji yra ne fiziniai asmenys, todėl dažniausiai operuoja didesnėmis lėšomis ir investuoja į kiek labiau subrendusius ir didesnius verslus, nei verslo angelų segmentas.

Aišku, tokios investicijos itin rizikingos, o nei vienas, turintis pinigų, nenori su jais greitai atsisveikinti, todėl šie investuotojai itin griežtai atsirenka investavimui tinkamas įmones. O kadangi tokios investicijos pasiteisina palyginti retai, jų laukiama investicijų grąža (ROI) yra didžiulė.

'Verslo angelai' paprastai investuoja tik į nuosavą kapitalą (arba struktūrizuotą), ir verslo "idėjininkui"/savininkui dažnai atsiranda rizika, kad jo verslas gali būti perimtas, bet tai, žinoma, priklauso nuo konkretaus investicijų susitarimo sąlygų.

Kita vertus, jaunas verslas dažnai neturi kitų kapitalo alternatyvų: nesant turto bei pinigų srauto (verslo pradžioje jo niekada nebūna) bankai paprastai pinigų neskolina, pritraukti kapitalo biržoje taip pat nerealu, norint sparčiau vystyti verslą lieka tik privatūs investuotojai, tokie kaip 'verslo angelai', kurie nesant dideliai konkurencijai nesunkiai gali diktuoti savo sąlygas. 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:45:25

Laukiame komentarų!