Rizikos kapitalas

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Venture Capital


Trumpai

Rizikos kapitalas - tai ganėtinai brangi kapitalo rūšis, kuri skirta jaunoms ir sparčiai augančioms, bei perspektyvioms kompanijoms. Ši kapitalo rūšis finansuojama rizikos kapitalo investicinių grupių privataus kapitalo fondų.

Plačiau

Jaunos, tačiau puikų verslo modelį turinčios kompanijos, susiduria kapitalo trūkumo problema: 

  • jos dar neturi stabilaus pinigų srauto ar pakankamai turto, kad gautų solidžią banko paskolą;
  • būna per mažos, kad galėtų sėkmingai pritraukti kapitalo iš akcijų biržos. 

Jei perspektyvos yra tikrai vertos dėmesio (ir tuo tiki ne vien verslo savininkas), tuomet verta ieškoti papildomų kapitalo šaltinių. Be papildomo kapitalo verslas negalės plėtotis, arba plėtosis labai lėtai. Jei idėja bus tikrai labai gera, o plėtra dėl kapitalo stokos bus lėta, galima neabejoti, kad kažkas sukurs panašų veiklą, ir turėdamas didesnį kapitalą greitai aplenks verslo pradininką. 

Žvelgiant iš investuotojo/kreditoriaus pusės, rizikos kapitalo finansuotojams tokios investicijos yra ypatingai rizikingos – toli gražu ne kiekvienas iš tokių pradinių verslų būna sėkmingas, todėl suteikiantys rizikos kapitalą asmenys ar fondai siekia ypatingai aukštos grąžos, kad būtų atpirktos ir kitos nesėkmingos investicijos.

Paprastai rizikos kapitalo finansuotojai norės dalyvauti akciniame kapitale ir tapti verslininko dalininkais, užsitikrinti savo išėjimo galimybes. Taip pat gali būti kuriamos ir sudėtingesnės verslo finansavimo schemos.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:30:08

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!