Rinkos vertė

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: Market Value


Trumpai

Teoriškai rinkos vertė - tai kaina, už kurią pirkėjas sutiktų pirkti, o pardavėjas sutiktų parduoti objektą, neveikiant išoriniam spaudimui ar iškreipiančioms aplinkybėms, ir abu dalyviai tokiu sandoriu liktų patenkinti. Paprastesniais žodžiais, tai kaina už kurią realu rinkoje įsigyti ar parduoti tokį (ar atitinkamą) objektą nepermokant ir neprarandant pinigų.

Plačiau

Kad šis apibrėžimas veiktų praktiškai, tiek pirkėjas, tiek pardavėjas turėtų puikiai gaudytis rinkos kainose, ir kad kitų pirkėjų bei pardavėjų nuomonė dėl kainos būtų panaši. Reikia suprasti, kad rinkos vertė yra tik teorinis dydis, kuris gali būti subjektyvus ir ginčytinas. Tai nėra konkretaus sandorio kaina, tačiau jei rinkoje vyksta daug sandorių panašią kaina, tikėtina, jog rinkos vertė taip pat turėtų būti panaši.

Yra daug metodų naudojamų turto rinkos vertei nustatyti (palyginamoji analizė, diskontuotų pinigų srautų metodas, atstatomosios vertės metodas ir kt.), tačiau skirtingais metodais gautas rezultatas taip pat gali skirtis. 

Jei akcijos kotiruojamos biržoje, tai jų kaina rinkoje ir yra rinkos vertė, nors kitu metodu nustatyta vertė ir gali skirtis.

 

Norite nustatyti įmonės rinkos vertę? Reikia nepriklausomo patarimo? Kreipkitės dėl konsultacijos

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 18:32:16

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!