P/S rodiklis (Akcijos kainos ir pardavimų santykis)

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: P/S (Price to Sales) Ratio


Trumpai

P/S rodiklis (akcijos kainos ir pardavimų santykis) – santykinis rinkos rodiklis, naudojamas įmonių akcijų vertinimui. Šis rodiklis parodo kiek įmonės akcijos kainuoja lyginant su jos pardavimais. Rodiklio pavadinimas yra angliško termino „Price to Sales“ trumpinimas.

Plačiau

P/S koeficentas yra vis dar labai populiarus, nors po truputėlį vietą užleidžia EV/S rodikliui, kuris savo esme yra labai panašus, tik metodiškai tikslesnis. Pastarasis (EV/S) rodiklis skaitiklyje vertina ne tik rinkos kapitalizaciją, bet ir turimas įmonės skolas. Kadangi pardavimai yra firmos, ne nuosavybės rodiklis, naudoti visuomet reikėtų EV/S, o ne P/S rodiklį (skirtumas bus ryškus, jei įmonė turi daug skolų).

Rodiklio vertinimas

Išimtas iš konteksto P/S rodiklis nebus informatyvus, ir paprastai jis yra naudojamas tik kartu su kitais santykiniais rodikliais. Daugiausia reikšmės P/S turės, kai įmonė dirba nuostolingai, arba pelno maržos yra labai žemos.

Kuo rodiklis mažesnis, tuo įmonė yra pigesnė jos pardavimų atžvilgiu.

Skaičiavimas (formulė)

P/S = Akcijos kaina / Pardavimai akcijai

Taip pat galima skaičiuoti taip (kai yra išleistos tik paprastosios akcijos):

P/S = Kapitalizacija / Įmonės pardavimai

Pavyzdys

Įmonė yra išleidusi tik paprastąsias akcijas – 1000 vnt., viena akcija biržoje kainuoja 5 EUR, įmonės pardavimai yra 20‘000 EUR.Tuomet:

P/S =5 / (20000 / 1000) = 0,25

Skaičiuoklė

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:32:34

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!