P/S rodiklis (Akcijos kainos ir pardavimų santykis)

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: P/S (Price to Sales) Ratio


Trumpai

P/S rodiklis (akcijos kainos ir pardavimų santykis) – santykinis rinkos rodiklis, naudojamas įmonių akcijų vertinimui. Šis rodiklis parodo kiek įmonės akcijos kainuoja lyginant su jos pardavimais. Rodiklio pavadinimas yra angliško termino „Price to Sales“ trumpinimas.

Plačiau

P/S koeficentas yra vis dar labai populiarus, nors po truputėlį vietą užleidžia EV/S rodikliui, kuris savo esme yra labai panašus, tik metodiškai tikslesnis. Pastarasis (EV/S) rodiklis skaitiklyje vertina ne tik rinkos kapitalizaciją, bet ir turimas įmonės skolas. Kadangi pardavimai yra firmos, ne nuosavybės rodiklis, naudoti visuomet reikėtų EV/S, o ne P/S rodiklį (skirtumas bus ryškus, jei įmonė turi daug skolų).

Rodiklio vertinimas

Išimtas iš konteksto P/S rodiklis nebus informatyvus, ir paprastai jis yra naudojamas tik kartu su kitais santykiniais rodikliais. Daugiausia reikšmės P/S turės, kai įmonė dirba nuostolingai, arba pelno maržos yra labai žemos.

Kuo rodiklis mažesnis, tuo įmonė yra pigesnė jos pardavimų atžvilgiu.

Skaičiavimas (formulė)

P/S = Akcijos kaina / Pardavimai akcijai

Taip pat galima skaičiuoti taip (kai yra išleistos tik paprastosios akcijos):

P/S = Kapitalizacija / Įmonės pardavimai

Pavyzdys

Įmonė yra išleidusi tik paprastąsias akcijas – 1000 vnt., viena akcija biržoje kainuoja 5 EUR, įmonės pardavimai yra 20‘000 EUR.Tuomet:

P/S =5 / (20000 / 1000) = 0,25

Skaičiuoklė

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:32:34

Laukiame komentarų!