Privataus kapitalo fondai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Private Equity Funds


Trumpai

Privataus kapitalo fondas - tai toks investicinis fondas, kuris investuoja tik į biržoje nekotiruojamų kompanijų akcijas (į privačią nuosavybę).

Plačiau

Tokie privataus kapitalo fondai turi nemažai skirtumų nuo tradicinių investicinių fondų: jie yra nelikvidūs, rizikingesni ir mažiau reguliuojami (nes platinami tik stambesnėmis sumomis, ir reglamentuojami kaip profesionaliems investuotojams skirtos finansinės priemonės). 

Riziką didina ir tai, kad tokie fondai įsigijimams dažnai naudoja finansinį svertą (skolintas lėšas). Taip pat, tokio fondo vienetų išpirkimas yra kur kas sudėtingesnis nei tradicinių fondų (ypač jei smarkiai komplikuojasi finansų rinkų sąlygos). 

Kiekvieno privataus kapitalo fondo valdytojai investuodami į kitas objektus stengiasi įgyti kontrolinį (ar bent jau reikšmingą įmonės valdymui) akcijų paketą tokiose įmonėse, kurios susiduria su finansiniais sunkumais, dirba neefektyviai, ar tiesiog parduoda savo akcijas už itin mažą kainą. 

Įsigijęs tokią įmonę, fondas aktyviai veikia bendrovės valdyme siekiant pagerinti valdymo lygį, padidinti efektyvumą bei pasiekti geresnių finansinių rezultatų. Kai akcininkų vertė maksimizuojama, privataus kapitalo fondas parduoda savo turimas akcijas strateginiam investuotojui arba biržoje, ir taip pasitraukia iš projekto.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:09:04

Laukiame komentarų!