Indeksiniai fondai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Index Funds


Trumpai

Indekso fondai yra aktyviai valdomų fondų priešingybė. Šie fondai net nekelia sau tikslo aplenkti rinką (t.y. palyginamąjį indeksą), atvirai pasakydami, jog ketina tik į jį lygiuotis.

Plačiau

O kad paskatinti į juos investuoti, taiko kur kas mažesnius mokesčius nei tradiciniai investiciniai fondai. Indeksinių fondų valdytojai neanalizuoja atskirų vertybinių popierių patrauklumo, ir todėl tokių fondų administravimas atsieina gerokai pigiau.

Kiekvienas indekso fondas seka savo pasirinktą konkretų indeksą - šis parenkamas steigiant patį fondą. Paprastai indekso fondų objektais tampa didieji rinkų indeksai.

Indekso fondai svyruoja tiek, kiek svyruoja ir visa rinka (ta, į kurią fondas investuoja), ir iš jų daugiau tikėtis neverta. Ir nors indeksiniai fondai atsirado gerokai vėliau nei aktyviai valdomi, tačiau jų populiarumas greitai augo, ir jie išsikovojo reikšmingą rinkos dalį.

Problema tame, kad individualiam investuotojui yra kiek sunkiau įsigyti šių fondų, nes paprastai pardavėjai yra labiau suinteresuoti parduoti investicinius fondus, su didesniais mokesčiais. Dėl šios priežasties lengviau prieinami yra biržose prekiaujami indekso fondai, žinomi kaip ETF fondai.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:06:39

Laukiame komentarų!