Indeksiniai fondai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Index Funds


Trumpai

Indekso fondai yra aktyviai valdomų fondų priešingybė. Šie fondai net nekelia sau tikslo aplenkti rinką (t.y. palyginamąjį indeksą), atvirai pasakydami, jog ketina tik į jį lygiuotis.

Plačiau

O kad paskatinti į juos investuoti, taiko kur kas mažesnius mokesčius nei tradiciniai investiciniai fondai. Indeksinių fondų valdytojai neanalizuoja atskirų vertybinių popierių patrauklumo, ir todėl tokių fondų administravimas atsieina gerokai pigiau.

Kiekvienas indekso fondas seka savo pasirinktą konkretų indeksą - šis parenkamas steigiant patį fondą. Paprastai indekso fondų objektais tampa didieji rinkų indeksai.

Indekso fondai svyruoja tiek, kiek svyruoja ir visa rinka (ta, į kurią fondas investuoja), ir iš jų daugiau tikėtis neverta. Ir nors indeksiniai fondai atsirado gerokai vėliau nei aktyviai valdomi, tačiau jų populiarumas greitai augo, ir jie išsikovojo reikšmingą rinkos dalį.

Problema tame, kad individualiam investuotojui yra kiek sunkiau įsigyti šių fondų, nes paprastai pardavėjai yra labiau suinteresuoti parduoti investicinius fondus, su didesniais mokesčiais. Dėl šios priežasties lengviau prieinami yra biržose prekiaujami indekso fondai, žinomi kaip ETF fondai.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:06:39

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!