REIT fondai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: REIT


REIT fondai / Nekilnojamo turto trestai

Trumpai

REIT fondas - tai atskira organizacinė forma, kuri savo esme labai panaši į mokesčiams optimizuotą nekilnojamojo turto fondą, tik jais dažniausiai prekiaujama biržoje.

Plačiau

Žodis REIT yra sutrumpinimas anglų kalba ‚Real Estate Investment Trust‘, kuris išvertus reikštų ‚investicinis nekilnojamojo turto trestas‘. Tai juridinis vienetas, turintis atskirą valdymo įmonę, kuri už tresto valdymą ima iš anksto sutartą valdymo mokestį. Dažniausiai šie trestai yra kotiruojami biržose, ir jų akcijų gali įsigyti bet kas, norintis investuoti.

REIT‘ai yra populiarūs ne visose šalyse, tačiau ten kur jie paplinta, jų įvairovė būna gana didelė. Pagrindinis jų privalumas yra atskirai jiems pritaikyta mokesčių sistema. Šie trestai paprastai nemoka pelno mokesčio, ir privalo dividendais išmokėti ne mažiau nei 90% uždirbto pelno, kas daro juos skaidresniais ir patrauklesniais investuotojams. (Konkrečios taisyklės ir mokesčiai skirtingose valstybėse gali skirtis).

Nekilnojamojo turto trestai gali investuoti tik į nekilnojamąjį turtą (tiek tiesiogiai, tiek ne), kuris gali būti bet kurios paskirties: komercinis, gyvenamasis, gamybinis, poilsio, ar žemės ūkio žemė. Dalis tokių trestų investuoja tik į išvystytus objektus su nuomininkais bei stabiliu pajamų šaltiniu, tuo tarpu kiti perka sklypus, ruošia juos statyboms, o užbaigtus projektus su nuomininkais ar be jų parduoda kitiems investuotojams.

REIT‘ai sudaro palankias galimybes norintiems investuoti į nekilnojamą turtą, tačiau neturintiems pakankamai pinigų ar laiko, kad galėtų jį pirkti tiesiogiai. Vis tik, investavimas į šiuos trestus taip pat reikalauja nemažai žinių bei rinkos išmanymo.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:09:41

Laukiame komentarų!