Investicijų valdytojas

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Investment Manager


Investicijų valdytojas skiriasi nuo investicijų patarėjo ar konsultanto. Jei pastarieji stengiasi tik informuoti ir patarti, tai investicijų valdytojas paprastai apsiima visą darbą, ir klientą tik informuoja apie investicijų portfelio rezultatus.

Renkantis investicijų valdytoją, derėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

  • Patirtis – kaip ir visose srityse pats svarbiausias dalykas. Tik čia daugiau dėmesio reikia kreipti ne į visos kompanijos istoriją bei patirtį, bet į konkretaus darbuotojo, kuris ir valdys Jūsų portfelį.
  • Valdymo mokesčiai neišvengiami, tačiau kuo jų mažiau, tuo geriau. Dažniausiai mokesčiai nuo Jūsų portfelio bus nuskaičiuojami tiek pelno, tiek nuostolio atveju, ir per daugelį metų net iš mažų procentų gali susidaryti reikšminga suma.
  • Pasidomėti kitų esamų klientų rekomendacijoms (reikia turėti pažįstamų) ir portfelio sudėtimi, ir sužinoti ar portfelyje tikrai dominuoja naudingiausi investuotojui produktai, ar jame daugiausia valdytojo įmonei pelningiausi produktai.
  • Įsitikinti valdytojo moraliniu bei etiniu patikimumu: ar tikrai bus laikomasi pasirinktos rizikos (ypač jei nuo uždarbio priklausys valdytojo atlyginimas)?
  • Teoretikai dažnai atrodo gudresni, ir turintys daugiau įvairių sertifikatų, tačiau praktikas geriau žinos ką daryti su Jūsų pinigais. Kol visos teorijos bus išbandytos, pinigai gali ir baigtis.
  • Nepaisant to, kad per dideli valdymo mokesčiai yra negrįžtama žala Jūsų portfeliui, už dyką taip pat nieko nebūna. Paslėpti mokesčiai yra dar pavojingiau nei atviri.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:38:18

Laukiame komentarų!