Investicijų valdymas (portfelių valdymas)

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Investment Management


Trumpai

Investicijų valdymas iš principo turi daug panašumų su finansų valdymu, tačiau yra kiek konkretesnė ir siauresnė sritis nei finansai bendrai. Dažniausiai investicijų valdymu vadinama vertybinių popierių parinkimas, pirkimas, stebėjimas, vertinimas ir pardavimas, siekiant geresnės investicijų grąžos.

Plačiau

Verslo finansuose investicijų valdymas gali turėti ir kitokį supratimą: čia gali būti investuojama ne tik į vertybinius popierius, bet taip pat ir į bet kokį veikloje naudojamą ilgalaikį turtą.

Tačiau pagal klasikinį supratimą investicijų valdymas siekia sulaukti norimos grąžos iš investavimo priemonių daugiausia investuojant į finansines investavimo priemones, tačiau kai kuriais atvejais gali būti įtrauktos ir kitos investicijų rūšys: nekilnojamas turtas, ar antikvarinės vertybės, žaliavos, kitos materialios investicijos. Vis tik, nekilnojamojo turto kaip investicijų valdymas paprastai būna atskirtas nuo finansinių investicijų valdymo, nes reikalauja kitokios darbo specifikos, nors ir turi tam tikrų bendrų bruožų.

Kadangi investicijų valdymas reikalauja nemažai finansinių žinių bei rinkos išmanymo, ne visi ryžtasi savo investicijas valdyti patys. Patikimas konsultantas gali padėti, tačiau Lietuvoje, nepriklausomų konsultantų pasirinkimas kol kas labai ribotas. Konsultantas skiriasi nuo investicijų valdytojo, nes pirmasis tik patarinėja, tuo tarpu sprendimas lieka Jums, o tuo tarpu valdytojas sau apsiima visą procesą ir atsakomybę (tik morališkai), o investicijų savininkas į šį procesą gali net nesikišti.

Kaip ten bebūtų su tais konsultantais, neturint pakankamai žinių, be patyrusio patarėjo valdyti savo investicijas vienam - ganėtinai rizikinga, ypatingai jei investuojamos lėšos yra didelės.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:34:57

Laukiame komentarų!

Paulina 2019-06-18 21:27:47

Kaip vadinami pinigų likučiai skirti kasdieniems atsiskaitymams?