Aktyvus investavimas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Active Investment


Aktyvus investicijų valdymas / Aktyvus investavimas

Trumpai

Aktyvus investicijų valdymas – tai toks investicijų valdymo stilius, kuomet remiantis tam tikromis analizėmis bei metodais, siekiama aplenkti visos rinkos grąžą (tam tikrą lyginamąjį indeksą). Toks investicijų valdymas iš esmės yra priešingas pasyviam investavimui, kuris tik stengiasi atkartoti tam tikrą indeksą. 

Plačiau

Pats žodis „aktyvus“ čia nereiškia, kad investicijų valdytojas stengiasi kuo dažniau atlikti investicinius veiksmus vienas investicines priemones keisdamas kitomis. Tai tik reiškia, jog daromi tam tikri veiksmai siekiant aplenkti rinką. Tokie veiksmai dažniausiai remiasi konkrečių vertybinių popierių analize bei atranka siekiant įsigyti nepakankamai įvertintų vertybinių popierių, taktiniais veiksmais tarp ekonominių ciklų svyravimų, technologiniais sprendimais ir pan.

Diskusijos, kuris gi investavimas geresnis: pasyvus ar aktyvus, niekuomet netyla, ir galutinio atsakymo čia nėra. Rinkos, ypač mažiau likvidžios, tikrai nėra absoliučiai efektyvios ir tam tikri investiciniai sprendimai gali būti atrasti. Kita vertus, atsiranda papildomos išlaidos, kurias atsverti vertę sukuriančiais sprendimais pavyksta ne visuomet.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 14:51:29

Laukiame komentarų!