Pasyvus investavimas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Passive Investment


Trumpai

Pasyvus investavimas – tai toks investicijų valdymo stilius, kuomet siekiama atkartoti rinkos (tam tikro indekso) grąžą. Taigi čia iš esmės nereikalinga vertybinių popierių analizė bei jų atranka, ar investicijų valdymo sprendimai. 

Plačiau

Per pastarąjį dešimtmetį pasyvus investavimas gan smarkiai išpopuliarėjo ir atėmė didelę rinkos dalį iš įvairių fondų valdytojų. Prie to daug prisidėjo ir įvairūs tyrimai, teigiantys kad tik labai nedaug aktyvių fondų valdytojų ilguoju laikotarpiu pavyksta aplenkti rinką. Rinkos aplenkimo galimybę dar labiau sumažina aktyviai valdomų fondų mokesčiai bei veiklos sąnaudos.

Lietuvoje anksčiau nebuvo didelio pasyvaus investavimo priemonių pasirinkimo (su realistiškai pasyvaus investavimo kaštais). Dabar, pasyvus investavimas yra visiems nesunkiai prieinamas įsigyjant biržose prekiaujamus fondus (ETF). Tuo tarpu biržose neprekiaujami indeksiniai fondai su mažais mokesčiais - vis dar retas investicinis produktas.

Vis tik, pažvelgus iš kitos pusės, reikėtų pastebėti, kad pasyvus investavimas skatinamas kiek pernelyg beatodairiškai. Esmė yra ne pasyvume ar aktyvume, bet atsirandančiuose mokesčiuose bei kaštuose. Jie visada turi būti optimalūs. 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 14:57:53

Laukiame komentarų!