Turto apyvartumas

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: Asset Turnover Ratio


Trumpai

Turto apyvartumas rodo kaip efektyviai pajamų sukūrimui panaudojamas įmonės turtas. Šis rodiklis lygina įmonės pajamas ir jos turtą, ir kuo jis yra aukštesnis, tuo įmonė efektyviau išnaudoja savo turtą. 

Plačiau

Reikia atkreipti dėmesį, kad šis rodiklis nėra 'ilgalaikio turto apyvartumas‘, ir apima visą turtą, o ne vien tik ilgalaikį. Taigi, iš dalies jis atspindi kaip efektyviai įmonė panaudoja savo kapitalą. Bet iš kitos pusės tai ganėtinai grubus rodiklis, kuris visiškai neatsižvelgia į generuojamą pelną, kas daugeliu atveju yra svarbiau nei pajamos.

Geriausiai 'turto apyvartumo rodiklis‘ gali būti pritaikytas verslams, kuriems reikalingos ypatingai didelės investicijos, ir kur paprastai būna nusistovėję aukštos (daug maž panašios) pelningumo maržos. Tuo tarpu verslams, kuriems turto bazė nėra esminis dalykas, ir vertė remiasi daugiausia į „know-how“ ir darbuotojus, tokio rodiklio pritaikymas bus visiškai beprasmis.

Formulė

Turto apyvartumas = Pardavimai / Turtas

* Kaip ir skaičiuojant daugumą finansinių rodiklių, balansines reikšmes (šiuo atveju turtą) geriausia naudoti vidutines metų laikotarpyje, o pardavimams naudojami pilnų ataskaitinių metų duomenys. 

Skaičiuoklė

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 16:17:07

Laukiame komentarų!