Laukiame komentarų!
Tema: Finansiniai rodikliai
Terminas anglų kalba: Inventory Turnover Ratio
Trumpai
Atsargų apyvartumas rodo kaip greitai keičiasi įmonės atsargos lyginant su jos pardavimais (arba savikaina). Kuo trumpiau atsargos „užsiguli“ įmonėje, tuo efektyviau jos valdomos ir panaudojamos.
Plačiau
Kuo rodiklis didesnis, tuo apyvartinis kapitalas yra efektyviau valdomas. Jei atsargos mažiau „užsistovi“, tuomet reikia mažiau apyvartinio kapitalo, taip pat ir kapitalo iš viso, kas reiškia įmonė mokės mažiau paskolų už kreditus.
Kita vertus, ne visuomet mažesnės atsargos bus geresnis sprendimas. Pirkdamos medžiagas didesniais kiekiais įmonės gali išsiderėti geresnes sąlygas, tad kuris sprendimas geresnis, visuomet priklausys nuo kelių aplinkybių:
Kitas panašus, tačiau atvirkštinis rodiklis yra 'atsargų apyvartumas dienomis‘, kuris rodo aukštesnį efektyvumą, kuomet mažesnis.
Formulė
(1) Atsargų apyvartumas = Pardavimai / Atsargos
(2) Atsargų apyvartumas = Savikaina/ Atsargos
*Skaičiuojant atsargų apyvartumo rodiklį, praktikoje naudojama tiek pirmoji, tiek ir antroji formulė. Tačiau stengiantis paskaičiuoti tiksliau, derėtų skaičiavimams naudoti ne metinius pardavimus, bet savikainą – būtent pastaroji yra susijusi su gamyba, kuriai atsargos paprastai ir vertinamos.
Kad būtų aiškiau, galime paanalizuoti konkretų atvejį. Tarkime yra dvi įmonės, kurios pagamina po 1000 vienetų tos pačios produkcijos per metus. Abiejų įmonių produkto savikaina yra vienoda ir lygi 10 EUR. Nors produktai ir vienodi, tačiau parduoti kažkodėl juos sekasi nevienodai: A įmonė parduoda savo produktus po 30 EUR, o B įmonė tik po 15 EUR. Taipogi, abi įmonės turi sukaupusios vienodą atsargų kiekį – už 10‘000 EUR. Tokiu atveju pagal (1) formulę A įmonės atsargų apyvartumas bus 3, o B įmonės atsargų apyvartumas bus lygus 1,5. Tuo tarpu skaičiuojant pagal (2) formulę, atsargų apyvartumas bus vienodas ir lygus 1. Tuomet reikia prisiminti, jog mes šį rodiklį skaičiuojame tam, kad palyginti efektyvumą, o žiūrint realiai, šių įmonių efektyvumas atsargų atžvilgiu yra vienodas: abi įmonės pagamina vienodą produktų kiekį ir turi vienodą lygį atsargų. Būtent todėl savikainos naudojimas skaičiuojant atsargų apyvartumą yra teisingesnis.
Skaičiuoklė
Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:
UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.
Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.
Laukiame komentarų!
...
Investuotojų nuotaikoms įtakos turi toliau besitęsiantis JAV obligacijų išsipardavimas. Ko gero labiausia stebimų 10-ies metų JAV obligacijų pajamingumai vienu metu buvo pakilęs iki 1,614%, tačiau savaitės gale apsistojo ties 1,4%. Tai aukščiausias l...
Po stipraus vakarykščio išsipardavimo šiandien akcijų indeksai bandė atšokti, tačiau ne itin sėkmingai. Anksti ryte JAV akcijų indeksų ateities sandoriai buvo dar stipriau smuktelėję ir tik vėliau artėjant prie prekybinės sesijos JAV akcijų biržose p...
Investavimas iš skolintų pinigų - labai aštrus reikalas. Skaičiai dar ne viskas. Kai pradės veikti emocijos, ir skaičiai kitaip skaičiuosis.
Kaip sako, kol skolingas 100 eurų tai tavo problema, kai skolingas milijoną - tai jau banko problema. Ko gero tas pats galioja ir šiuo atveju.
Atsisijos, dalis jau gal ir atkrito, bet likusios turėtų stiprėti, investicinė grąža visumoje atrodo vis tiek neblogai tik svarbu teisinga diversifika...
Skaičiuoklėje skaičiuojamos sudėtinės palūkanos.
Cia skaiciuoja paprastasias ar sudetines palukanas?
------------------------------------------------------------