Gautinų sumų apyvartumas


Gautinų sumų apyvartumas / Pirkėjų įsiskolinimų apyvartumas

Trumpai

Gautinų sumų apyvartumas rodo kaip greitai įmonė surenka gautinas sumas (pirkėjų įsiskolinimus). Kitaip sakant, prastas (mažas) apyvartumo rodiklis rodo, kad įmonė turi daug gautinų sumų lyginant su jos pardavimais. 

Plačiau

Tai gan svarbus rodiklis – nes jei įmonė prastai surenka lėšas, ji gali susidurti su apyvartinio kapitalo trūkumu. Net jei ir kapitalo pakanka, tai reikš neefektyvumą ir papildomas sąnaudas – atsiranda papildomos kapitalo sąnaudos, nes įmonė už paskolas moka pinigus, o klientai ilgai delsdami mokėti iš dalies naudojasi „nemokamu kreditu“.

Skirtingose veiklos sektoriuose galima sutikti skirtingas rodiklio reikšmes. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad ne visuomet prastesnis apyvartumo rodiklis reiškia neefektyvų valdymą. Jei įmonė priklausoma nuo kelių klientų – atsiskaitymo terminas yra tik derybų objektas. Ne visuomet verta klientą versti sumokėti 30 dienų anksčiau, bet gerokai sumažinti kainą, ar iš viso prarasti tokį klientą.

Analizuojant šio rodiklio nereikėtų painioti su 'gautinų sumų apyvartumu dienomis‘ (Vidutinis pirkėjų įsiskolinimo padengimo laikotarpis), kuris yra atvirkščias rodiklis, ir yra geresnis, kuomet yra mažesnis.


Formulė


Gautinų sumų apyvartumas = Pardavimai į kreditą / Gautinos sumos

Pardavimai į kreditą – tai visi įmonės pardavimai per metus, išskyrus tuos pardavimus, už kuriuos pirkėjai atsiskaito iš karto arba iš anksto. 


Skaičiuoklė

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 16:10:02

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!