Investavimas į vertės kompanijų akcijas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Value Stocks


Vertės akcijos

Investavimas į "vertės akcijas" iš esmės skiriasi nuo investavimo į sparčiai augančių kompanijų akcijas. Jei rinkos kilimo metu augančių kompanijų akcijų kursai staigiai stiebsis į viršų, tai vertės kompanijų akcijos stovės vietoje, ar geriausiu atveju į viršų judės labai palengva. Tačiau jų privalumai pasijaus meškų laikotarpiu - rinkos smukimo metu.

Būtent tuomet investavimas į vertės akcijas pasiteisins, nes kai visa rinka smuks, o sparčiai augusios kompanijos viena po kitos skelbs apie bankrotus, vertės kompanijos toliau stabiliai dirbs, o jų akcijų kursai judės kur kas mažiau, nors esant dideliems rinkos kritimams, taip pat gali ženkliai smukti.

Vertės akcijos investavimui parenkamos pagal tokius rinkos rodiklius kaip, P/E,EV/EBITDA, P/BV, dividendų pajamingumas, ieškant kompanijų, su didesne apčiuopiama verte, nei rinkos kaina. Tačiau "vertės investavimo" strategija daugiau susijusi ne su 'vertės/rinkos kainos' santykiu, bet su stabilių kompanijų paieška - tokių, kurios generuoja stabilius pinigų srautus, moka stabilius ir didelius dividendus, turi stabilaus apčiuopiamo turto. 

Dažniausiai tokius kriterijus atitinka tabako, alkoholio gamybos įmonės, telekomunikacijų kompanijos ar kitų sričių kompanijos. 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!