Investavimas į vertės kompanijų akcijas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Value Stocks


Vertės akcijos

Investavimas į "vertės akcijas" iš esmės skiriasi nuo investavimo į sparčiai augančių kompanijų akcijas. Jei rinkos kilimo metu augančių kompanijų akcijų kursai staigiai stiebsis į viršų, tai vertės kompanijų akcijos stovės vietoje, ar geriausiu atveju į viršų judės labai palengva. Tačiau jų privalumai pasijaus meškų laikotarpiu - rinkos smukimo metu.

Būtent tuomet investavimas į vertės akcijas pasiteisins, nes kai visa rinka smuks, o sparčiai augusios kompanijos viena po kitos skelbs apie bankrotus, vertės kompanijos toliau stabiliai dirbs, o jų akcijų kursai judės kur kas mažiau, nors esant dideliems rinkos kritimams, taip pat gali ženkliai smukti.

Vertės akcijos investavimui parenkamos pagal tokius rinkos rodiklius kaip, P/E,EV/EBITDA, P/BV, dividendų pajamingumas, ieškant kompanijų, su didesne apčiuopiama verte, nei rinkos kaina. Tačiau "vertės investavimo" strategija daugiau susijusi ne su 'vertės/rinkos kainos' santykiu, bet su stabilių kompanijų paieška - tokių, kurios generuoja stabilius pinigų srautus, moka stabilius ir didelius dividendus, turi stabilaus apčiuopiamo turto. 

Dažniausiai tokius kriterijus atitinka tabako, alkoholio gamybos įmonės, telekomunikacijų kompanijos ar kitų sričių kompanijos. 

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius.