Asmeninių finansų pelno / nuostolio ataskaita

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Personal Finance Income Statement


Trumpai

Jei asmeninių finansų balansas parodo jau susidariusią momentinę padėtį, tai pelno/nuostolio ataskaita parodytų tos padėties kitimą - ar situacija blogėja, ar keičiasi į gerąją pusę.

Plačiau

Asmeniniai finansai  dažnai yra svarbiausias dalykas kiekvienam žmogui. Juk jei žmogus susiduria su rimtomis finansinės problemomis, svarbiausias rūpestis jam bus kaip tas problemas išspręsti, kitus rūpesčius atidėjus į šalį. asmens finansinė situacija geriausiai matoma iš balanso. Jame esanti informacija paprastai greitai nepasikeičia - tai kelerių, ar net daugelio metų rezultatas. 

Tuo tarpu pelno/nuostolio ataskaita asmeniniams finansams parodo kaip keičiasi asmens finansinė situacija per tam tikrą laikotarpį. Šioje ataskaitoje situacija pasikeisti gali ganėtinai greitai: ji ženkliai pasikeis padidėjus mėnesio pajamoms, arba pradėjus taupyti ir susimažinus išlaidas. 

Asmens pelno/nuostolio ataskaita iš esmės susideda iš kelių pagrindinių dalių: pajamų, išlaidų bei skirtumo tarp jų. Toliau apie kiekvieną iš jų atskirai.


Pajamos:

 1. Gaunamas darbo užmokestis - daugeliui žmonių tai vienintelės pajamos, tačiau tokia situacija nėra pati geriausia. Dėl per didelės priklausomybės nuo vieno šaltinio (jei gaunate darbo užmokestį iš kelių nesusijusių kompanijų, tai būtų kiek geriau), situacijai pasikeitus, asmuo neteks visų pajamų.
 2. Palūkanos, gaunamos iš fiksuoto pajamingumo investavimo priemonių (obligacijų, indėlių, fiksuoto pajamingumo priemonių fondų, einamosios sąskaitos).
 3. Nekilnojamojo turto nuomos pajamos (NT pardavimo pajamos neturėtų būti pridedamos, nes jos vienkartinio pobūdžio, ir iškreiptų realią situaciją).
 4. Dividendai, kuriuos moka turimos akcijos ar kiti nuosavybės vertybiniai popieriai (iš vertybinių popierių pardavimo pajamos turėtų būti vertinamos atskirai).
 5. Jei turite nuosavą verslą - tuomet prie asmeninių finansų turėtumėte pridėti ne visas verslo gaunamas pajamas, bet tik grynojo pelno dydį (daugiau nei išmokami dividendai).
 6. Kitos tęstinės pajamos (alimentai ar pan.).


Išlaidos: 

 1. Išlaidos būstui (būsto nuoma, ar mokėjimas bankui už būsto kreditą, komunaliniai mokesčiai, būsto įrangos pirkimas).
 2. Išlaidos transportui (automobilio nusidėvėjimas arba mokėjimas lizingui, kuro išlaidos, draudimai, išlaidos remontui, eksploatacijos išlaidos ir kt.). 
 3. Išlaidos maistui (maisto produktams, pietavimui, vakarienėms restorane ir pan.).
 4. Išlaidos poilsiui ir pramogoms (kelionės, viešbučiai, kinas, koncertai, varžybų stebėjimas ir kitos pramogos pagal skonį).
 5. Išlaidos mokslams ir tobulėjimui.
 6. Išlaidoms aprangai ir susijusiems dalykams.
 7. Išlaidos vaikų išlaikymui, jei jų turite. 
 8. Išlaidos įvairioms buities prekėms.
 9. Mokesčiai už nekilnojamą turtą ar kiti mokesčiai, kurie dar neatskaityti iš pajamų. 
 10. Kitos asmeninės išlaidos, kurių gali būti daugiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. 


Skaičiuojant asmeninių finansų pajamas ir išlaidas, geriausia tai daryti ne vienam mėnesiui, bet visiems metams, nes ne kiekvienos išlaidos daromos dažnai, pavyzdžiui, neperkate automobiliui padangų kiekvieną mėnesį, tačiau vėliau ar anksčiau vis tiek jas tenka pirkti. Tokios išlaidas reikėtų paskirstyti proporcingai. Pavyzdžiui, vasarinės automobilio padangos kainuoja 300 EUR, o jų užteks 3-5 metams.

Kaip pastebėjote, į reguliariąsias pajamas neįtraukiame vienkartinių pajamų iš turto pardavimo, nes norime įvertinti realią, tęstinę situacija.

Skirtumas: tvarkingai susumavus visus skaičius iš gaunamų pajamų reikėtų atimti visas išlaidas - tuomet matome į kurią pusę krypsta balansas. Jei iš pajamų atėmus išlaidas gaunate neigiamą reikšmę - tai asmeniniai finansai yra keblioje padėtyje. Negalima sakyti, kad tai neišbrendama situacija, tačiau jei ilgą laiką nieko nekeisite, paskui iš prastos finansinės situacijos išsikapstyti bus dar sudėtingiau.

Jei pajamos didesnės negu išlaidos - tai jau neblogai. O jei iš pajamų atėmus išlaidas suma lieka didesnė nei penktadalis pajamų, tokiu atveju Jūsų situacija puiki, ir asmeniniai finansai yra tikrai geroje padėtyje. Tuomet belieka klausimas, ar turimas turtas yra valdomas efektyviai.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:30:52

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!

Naujausios forumo žinutės

오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안...

역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마...

부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOP...

ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ...

선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰...