Asmeninių finansų planavimas

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Personal Finance Planning


Trumpai

Asmeninių finansų planavimas – tai savo ar šeimos piniginių pajamų bei išlaidų valdymas, taip pat efektyvus turimo turto valdymas, bei kitų finansinių tikslų metodinis siekimas.

Plačiau

Moksliniu požiūriu asmeniniai finansai – itin nesudėtinga tema. Ko gero, tai pati paprasčiausia ir elementariausia finansų sritis, nereikalaujanti ypatingo finansų rinkų bei finansinės inžinerijos išmanymo. Vis tik, daugumai žmonių finansinio plano laikymasis nėra toks jau paprastas. Taip yra dėl to, kad kiekvienas norėdamas griežtai laikytis finansinio plano turi riboti savo išlaidas ir poreikius (ar įgeidžius), ir ko gero, tai būtų galima palyginti su įvairiomis dietomis: ne daug kas gali pasidžiaugti ilgalaike sėkme...

Kiekvienas asmuo planuoti savo finansus turėtų atsižvelgdamas į savo faktinės finansinės padėties analizę.  Tą padarius reikėtų apsibrėžti realius bei naudingus finansinius tikslus (pvz., išmokėti paskolas, sukaupti tam tikram pirkiniui, kaupti lėšas pensijai ir t.t.), tuomet susidaryti planą, kaip tuos tikslus reikėtų pasiekti. Toliau lieka plano įgyvendinimas ir stebėjimas. Ne visuomet tai paprasta padaryti, ir kartais reikia pagalbos iš šalies.

Valdomų asmeninių finansų privalumai:

  • Valdomos pajamos bei išlaidos leis sukaupti turto ir pasiekti tam tikrų tikslų.
  • Galima įgauti tam tikrą finansinį saugumą, darbo netekimo ar kitais atvejais.
  • Suvaldoma rizika tapti nemokiam, ar greitųjų kreditų auka.
  • Galima pasirūpinti padoresne, ar ankstyvesne pensija.

Aišku, nepaisant visų privalumų, finansinis planavimas atima tam tikrus malonumus, kurių daugumai sunku atsisakyti. Disciplina išlaidose, ir savo poreikių varžymas – nėra kiekvienam lengvai įgyvendinamas uždavinys. 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:32:11

Laukiame komentarų!