Nuosavo kapitalo ir turto santykis

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: Equity to Asset Ratio


Nuosavo kapitalo ir turto santykis / Nuosavybės  koeficientas

Trumpai

Nuosavybės ir turto santykis (nuosavybės koeficientas) – tai finansinis rodiklis, lyginantis įmonės nuosavą kapitalą su jos turtu. Šis rodiklis, dar vadinamas nuosavybės koeficientu rodo kokią dalį kapitalo struktūroje sudaro nuosavas kapitalas.  

Plačiau

Nuosavybės rodiklis yra vienas iš daugelio finansinio sverto rodiklių. Jei įmonė visiškai neturėtų skolų, tuomet jos nuosavas kapitalas būtų lygus visam turtui, o šis rodiklis būtų lygus 1, kas rodytų žemą rizikos lygį. Kuo rodiklis mažesnis, tuo rizikos lygis didesnis.

Teoriškai šis rodiklis gali būti tarp 0 ir 1, o dažniausiai jis būna tarp 0,4 ir 0,7.  Be abejo,  jo reikšmės stipriai priklauso nuo sektoriaus ir kitų aplinkybių.

Šis rodiklis labai panašus į kitą, atvirkštinį rodiklį 'turto ir nuosavo kapitalo santykį‘. Jie iš esmės rodo tą patį, o kurį geriau naudoti - daugiau įpročio reikalas. 


Formulė


Nuosavybės koeficientas = Nuosavas kapitalas / Turtas

Skaičiuoklė

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 16:02:28

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!