Sortino rodiklis

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: Sortino Ratio


Trumpai

Sortino rodiklis - kiek mažiau populiarus investicinių portfelių (daugiausia investicinių fondų) efektyvumo vertinimo rodiklis. Kaip ir Sharpe, Sortino rodiklis lygina investicinių portfelių grąžą virš nerizikingos grąžos, atsižvelgiant į jų rizikos lygį.

Plačiau

Sortino rodiklis yra labai panašus į Sharpe (Šarpo) rodiklį. Vienintelis skirtumas yra tas, kad skaičiuojant standartinį nuokrypį naudojamos tik neigiamos reikšmės.

Tai iš dalies privalumas, bet iš dalies gali būti ir trūkumas. Privalumas, nes kainų kilimai gali reikšti ne vien tik volatilumą, bet ir geresnį valdymą, teigiamus rezultatus ir pan. Tačiau iš kitos pusės, jei skaičiavimams bus naudojamas ‚bulių rinkos‘ periodas, vien neigiamos pokyčių reikšmės gali neatskleisti viso potencialaus volatilumo.

Formulė

Sortino  rodiklis = (Laukiama portfelio grąža – Nerizikinga palūkanų norma) / Koreguotas portfelio standartinis nuokrypis*

* Čia skaičiuojamas ne įprastas standartinis nuokrypis. Šių skaičiavimų imčiai atrenkami tik neigiami pokyčiai, eliminuojant teigiamus.

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius. 

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:43:32

Laukiame komentarų!