Sortino rodiklis

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: Sortino Ratio


Trumpai

Sortino rodiklis - kiek mažiau populiarus investicinių portfelių (daugiausia investicinių fondų) efektyvumo vertinimo rodiklis. Kaip ir Sharpe, Sortino rodiklis lygina investicinių portfelių grąžą virš nerizikingos grąžos, atsižvelgiant į jų rizikos lygį.

Plačiau

Sortino rodiklis yra labai panašus į Sharpe (Šarpo) rodiklį. Vienintelis skirtumas yra tas, kad skaičiuojant standartinį nuokrypį naudojamos tik neigiamos reikšmės.

Tai iš dalies privalumas, bet iš dalies gali būti ir trūkumas. Privalumas, nes kainų kilimai gali reikšti ne vien tik volatilumą, bet ir geresnį valdymą, teigiamus rezultatus ir pan. Tačiau iš kitos pusės, jei skaičiavimams bus naudojamas ‚bulių rinkos‘ periodas, vien neigiamos pokyčių reikšmės gali neatskleisti viso potencialaus volatilumo.

Formulė

Sortino  rodiklis = (Laukiama portfelio grąža – Nerizikinga palūkanų norma) / Koreguotas portfelio standartinis nuokrypis*

* Čia skaičiuojamas ne įprastas standartinis nuokrypis. Šių skaičiavimų imčiai atrenkami tik neigiami pokyčiai, eliminuojant teigiamus.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:43:32

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!