Treynor rodiklis

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: Traynor Ratio


Trumpai

Treynor'o rodiklis – gan populiarus investicinių portfelių (daugiausia investicinių fondų) efektyvumo vertinimo rodiklis. Kaip ir Šarpo rodiklis, Treynor rodiklis lygina investicinio fondo ar kito portfelio grąžą virš nerizikingos grąžos, atsižvelgiant į rizikos lygį.

Plačiau

Skaičiavimuose naudojamas 'beta‘ rodiklis turi tam tikrų pranašumų prieš 'standartinį nuokrypį‘, kuris naudojamas Sharpe rodiklio skaičiavimo atveju, tačiau tuo pačiu sukelia ir papildomų problemų.

Žvelgiant paprastai, kuo šis rodiklis aukštesnis, tuo investicinis fondas (ar kitas investicinis portfelis) yra patrauklesnis investavimui.

Formulė

Traynor rodiklis = (Portfolio grąža – Nerizikinga palūkanų norma) / Portfelio beta


Rodiklio trūkumai

Problemos vertinant šį rodiklį išlieka tos pačios kaip ir Sharpe rodiklio atveju. Pirmiausia, buvę fondo rezultatai toli gražu negarantuoja to paties ir ateityje. Antra pagrindinė problema yra ta, kad skaičiavimams dėl praktinių sumetimų naudojamas ganėtinai trumpas periodas (dažniausiai 36 mėn.), kuris neapima pilno ekonominio ciklo.

Be viso to, prisideda dar viena problema. Čia naudojamas beta, o kad jį apskaičiuoti, pirmiausia turi būti parenkamas tam tikras 'palyginamasis indeksas‘, dar vadinamas „benchmark“. O tai yra labai sudėtinga, jei fondas investuoja iš karto į kelias rinkas, o investicijų proporcijos laikui bėgant keičiasi.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:44:54

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!