Finansinės priklausomybės koeficientas

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: Debt to Equity, D/E


Finansinės priklausomybės koeficientasSkolos ir nuosavo kapitalo santykis

Trumpai

Skolos ir nuosavybės santykis arba finansinė priklausomybė – tai finansinis rodiklis (D/E), lyginantis įmonės (finansines) skolas su jos nuosavu kapitalu. Jis parodo, ar įmonė stipriai priklausoma nuo turimų skolų. 

Plačiau

Finansinės priklausomybės koeficientas yra vienas iš įmonės finansinio sverto įvertinimo rodiklių. Kuo šis rodiklis aukštesnis, labiau įmonė priklausoma nuo skolinto kapitalo. Kuo ji daugiau turi skolų – tuo rizika aukštesnė.

Optimalus rodiklis priklauso nuo veiklos sektoriaus bei kitų aplinkybių. Vidutiniškai jis svyruoja tarp 0,5 ir 1, tačiau įmonėms su stabiliu pinigų srautu bei didelėmis investicijomis gali būti ir didesnis. Ir atvirkščiai – sparčiai augančiai įmonei volatiliame sektoriuje net 0,5 koeficientas bus aukštas.

Formulė

(1) Finansinė priklausomybė = Įsipareigojimai / Nuosavas kapitalas

(2) Finansinė priklausomybė = Grynoji skola / Nuosavas kapitalas

* Skaičiuojant skolos ir nuosavybės santykį populiariausia naudotis (1) formule, kuri atsižvelgia į visus įsipareigojimus. (2) formulė naudojama, kuomet tikslas yra pamatuoti įmonės finansinį svertą, nes apyvartinio kapitalo skolos traktuojamos nevienodai.

Grynoji skola = Finansiniai įsipareigojimai – Grynieji pinigai

** Jei sezono metu skolų ir apyvartinio kapitalo santykis smarkiai keičiasi, reikėtų naudoti naudoti metų vidurkio duomenis.


Skaičiuoklė

* Dažniausiai skaičiavimams naudojami finansiniai įsipareigojimai (grynoji skola), tačiau priklausomai nuo metodikos, gali būti naudojami ir visi įsipareigojimai.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:59:31

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!