Kruiziniai laivai ruošiasi išplaukti

2021 04 08

“Carnival Corporation” neabejotinai buvo viena labiausiai koronaviruso paveiktų didžiųjų kompanijų, kurios akcijų kursas įsibėgėjus pandemijai buvo nukritęs daugiau nei 80%. Tokio dydžio kritimai per trumpą laiką gigantinėms kompanijoms tikrai nėra labai dažnai reiškinys, tačiau šiuo atveju per daug nestebina: Vakarų šalyse pirmieji koronaviruso židiniai buvo fiksuojami būtent kruiziniuose laivuose, kur viruso plitimas atrodė žaibiškas, ir kėlė nemažą paniką. Ta panika greitai persidavė ir investuotojams, investavusiems į kruizinių laivų kompanijas, kaip „Carnival“.

Vis tik, paskutinės žinios linksta į teigiamą pusę. Trečiadienį kompanija paskelbė savo ketvirčio rezultatus, tarp kurių didžiausią dėmesį atkreipia būsimų kelionių užsakymų skaičius.

Užsakymai kruizinėms kelionėms smarkiai įsibėgėja, ir per 2021 metų pirmąjį ketvirtį kompanija surinko net 90% daugiau kelionių rezervacijų nei prieš tai buvusį paskutinį 2020 metų ketvirtį. Kompanija teigia, kad turimos rezervacijos 2022-iems metams netgi viršija iki-pandeminių 2019 metų kovo rezervacijų skaičių, ir tai pasiekta su minimaliomis reklamos ir marketingo išlaidomis.

Galbūt tai pasiekta teikiant itin lanksčias rezervacijų sąlygas ir nesudėtingas jų nutraukimo procedūras, tačiau vis tik, tai parodo, kad žmonės pasiruošę kuo greičiau grįžti į buvusį režimą, ir svajoja apie atostogas, bei turi tam pakankamai santaupų.

2021 dar turėtų būti pereinamieji metai, ir kruizinių laivų užimtumas ateinančią vasarą žada siekti 30%-50%, tačiau sekančiais metais, kompanija tikisi, kad kelionėse jau bus visi turimi kruiziniai laivai.

Kol kas „Carnival“ rezultatai dar „neblizga“. Paskutinį ketvirtį kompanijos EBITDA buvo neigiama, ir EBITDA nuostolis sudarė kiek daugiau nei vieną milijardą USD, kai pernai tą patį ketvirtį EBITDA buvo teigiamas ir lygus 762 milijono USD. Grynasis nuostolis paskutinį ketvirtį buvo dar didesnis ir siekė beveik du milijardus USD.

„Carnival Corporation“ akcijos kaina:

carnival

Nors įmonės pelnas grįžti neskuba, ir akcijos kaina vis dar žemesnė nei prieš pandemiją, tačiau ji sėkmingai atsigauna nuo prieš metus buvusio šoko, o investuotojų lūkesčiai orientuoti į sėkmingą kelionių rezervacijų portfelį.

Prieš metus daug kam būtų pasirodę kaip beprotybė net pagalvoti šia linkme optimistiškai. Tačiau ir šįkart optimizmas pasiteisino, o verslo atsparumas eilinį kartą įrodė savo gebėjimą prisitaikyti prie aplinkybių.

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

atgal