Laukiame komentarų!
Tema: Finansiniai rodikliai
Terminas anglų kalba: P/CF (Price to Cash Flow) Ratio, EV/CF (Enterprise Value to Cash Flow) Ratio
Trumpai
P/CF rodiklis (akcijos kainos ir pinigų srauto santykis) bei EV/CF rodiklis (įmonės vertės ir pinigų srauto santykis) yra labai panašūs santykiniai rinkos rodikliai. Praktikoje naudojamas tiek vienas, tiek kitas, ir nepaisant tam tikrų metodinių skaičiavimo skirtumų, abu šie rodikliai parodo kiek įmonės akcijos kainuoja rinkoje, lyginant su įmonės generuojamu pinigų srautu.
Plačiau
Pagrindinis skirtumas tarp P/CF ir EV/CF rodiklių yra tas, kad pastarasis į skaitiklį įtraukia ir įmonės grynąją skolą, adekvačiai iš pinigų srauto eliminuojant finansinio turto įtaką. Teisingai skaičiuojant abu metodai tinkami. Kadangi EV/CF ignoruoja kapitalo struktūros įtaką, šis rodiklis yra tinkamesnis susijungimų ir įsigijimų rinkoje, kur kapitalo struktūra prieš įsigijimą daug reikšmės neturi.
P/CF yra kiek populiaresnis dėl to, kad jį paprasčiau suskaičiuoti. Bet jis gali kiek klaidinti, jei įmonė turės itin daug skolų, ir dėl rinkoje susiklosčiusių sąlygų mokės mažas palūkanas.
Abu šie rodikliai yra verti jų įtraukimo į palyginamąją akcijų analizę. Pinigų srautas yra verslo esmė, ir kuo šie pinigų srauto rodikliai žemesni, tuo patrauklesnė ir stabilesnė bus investicija. Žinoma, sėkmingoms augimo akcijoms tokie rodikliai bus itin aukšti, ir realiai neinformatyvūs.
Nors šie rodikliai ir panašūs, jų nereikėtų painioti su P/FCF ir EV/FCF rodikliais, kurie vertina tik įmonės grynąjį pinigų srautą.
Skaičiavimas
P/CF = Kapitalizacija / Veiklos pinigų srautas
EV/CF = (Kapitalizacija + Grynoji skola + Mažumos dalis + Privilegijuota nuosavybė) / (Veiklos pinigų srautas + Grynosios finansinės išlaidos)
* Grynoji skola turėtų apimti visas trumpalaikes skolas, kurios nepatenka į apyvartinį kapitalą, iš jų minusuojant finansinį turtą.
** Iš veiklos pinigų srauto derėtų eliminuoti apyvartinio kapitalo pokyčių įtaką.
Skaičiuoklė
Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:
UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.
Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.
Laukiame komentarų!
Investuotojai ruošiasi šią savaitę prasidėsiančiam praėjusio ketvirčio bendrovių rezultatų skelbimo sezonui. Tradiciškai vieni pirmųjų rezultatus pradės skelbti didieji JAV bankai ir kitos finansiniame sektoriuje veikiančios bendrovės. ...
Investuotojai ruošiasi šią savaitę prasidėsiančiam praėjusio ketvirčio bendrovių rezultatų skelbimo sezonui. Tradiciškai vieni pirmųjų rezultatus pradės skelbti didieji JAV bankai ir kitos finansiniame sektoriuje veikiančios bendrovės. ...
Praėjusią savaitę investuotojų akys pagrinde buvo nukreiptos į FED posėdį, kurio metu rinkos dalyviams dar kartą patvirtino, jog monetarinės politikos formuotojai bent jau artimiausiu metu nesiruošia atsisakyti laisvos pinigų politikos. Dabartinė obl...
Kas nugalės elektromobilių konkurencinėje kovoje?
Investavimas iš skolintų pinigų - labai aštrus reikalas. Skaičiai dar ne viskas. Kai pradės veikti emocijos, ir skaičiai kitaip skaičiuosis.
Kaip sako, kol skolingas 100 eurų tai tavo problema, kai skolingas milijoną - tai jau banko problema. Ko gero tas pats galioja ir šiuo atveju.
Atsisijos, dalis jau gal ir atkrito, bet likusios turėtų stiprėti, investicinė grąža visumoje atrodo vis tiek neblogai tik svarbu teisinga diversifika...
Skaičiuoklėje skaičiuojamos sudėtinės palūkanos.
------------------------------------------------------------