Laukiame komentarų!
Tema: Finansiniai rodikliai
Terminas anglų kalba: Cash Ratio
Pinigų padengimo koeficientas / Absoliutaus likvidumo koeficientas
Trumpai
Pinigų padengimo koeficientas (absoliutaus likvidumo koeficientas) – finansinis rodiklis, vertinantis įmonės finansinį likvidumą. Šis rodiklis lygina įmonės turimus grynuosius pinigus su jos trumpalaikiais įsipareigojimais. Kuo šis rodiklis didesnis, tuo įmonė finansiškai atsparesnė trumpuoju laikotarpiu.
Plačiau
Tai mažiausias iš visų likvidumo rodiklių, kuris remiasi tik pačiu likvidžiausiu įmonės turtu – grynaisiais pinigais. Aukštas 'pinigų padengimo koeficentas‘ gali reikšti kelis dalykus:
Iš tiesų, grynųjų pinigų laikymas įmonėje visuomet sukelia daug diskusijų. Toks kaupimas turi tiek teigiamų, tiek neigiamų aspektų. Daug kas priklauso nuo pinigų kaupimo tikslo, bei įmonės finansavimosi galimybių ir kapitalo struktūros. Jei kompanija veikia ne cikliškame sektoriuje, didelių grynųjų pinigų sumų kaupimas įmonių finansų požiūriu nėra labai efektyvus sprendimas. Efektyvi kapitalo struktūra pasiekiama tik esant tam tikram kiekiui skolinto kapitalo, o laikyti dideles sumas grynųjų lėšų, ir tuo pačiu naudoti skolintas lėšas būtų dar blogesnis sprendimas (pateisinamas tik tam tikrais atvejais).
Formulė (skaičiavimas)
Pinigų padengimo rodiklis = Grynieji pinigai ir jų ekvivalentai / Trumpalaikiai įsipareigojimai
* Pinigai ir jų ekvivalentai turėtų apimti visą stabilios vertės turtą, kurį nedelsiant galima paversti grynaisiais pinigais: indėliai banke, jų sertifikatais, kotiruojamos obligacijos ir pan.
Skaičiuoklė
Konsultacijos
Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -
kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos.
Konsultuoja Finansistas.net autorius.
Laukiame komentarų!
Deja bet taip. Investuojant reikia tarpininkui patikėti pinigus, o patikint pinigus, patikimumas ir reputacija yra svarbiausia.
Visada yra kas skolina: Savy, Paskolų klubas, Finbee ir t.t.
Su nežinomais brokeriais greitai galima prarasti visus pinigus.
Įdomi tema. Infliacijos lygis priklauso nuo politikos. Ar jis realus didesnis nei oficialus? Galbūt. Tačiau kaip tiksliai išmatuoti?
Koks iš tiesų optimalus infliacijos lygis?
------------------------------------------------------------