Laukiame komentarų!
Tema: Ekonomika
Terminas anglų kalba: Unemployment Rate
Trumpai
Nedarbo lygis - tai ekonominis bei socialinis rodiklis, parodantis nedirbančių asmenų dalį valstybėje. Šis rodiklis yra procentinis dydis, nurodantis kiek iš visų galinčių dirbti asmenų, nori ir gali dirbti, bet neranda darbo.
Plačiau
Nedirbančių žmonių lygis svarbus tiek ekonominiu, tiek socialiniu aspektu. Ekonomikai aukštas nedarbingumas reiškia, kad didelė dalis šalies gyventojų dėl vienokių ar kitokių priežasčių nedirba, ir neprisideda prie ekonominės šalies gerovės (BVP sukūrimo) bei biudžeto surinkimo. Savo ruožtu, esant aukštam nedarbui ar jam didėjant, tai neišvengiamai atsilieps ekonomikos augimui ir šalies stiprėjimui.
Žvelgiant socialiniu aspektu, kuo aukštesnis nedarbingumas, tuo sunkiau žmogui susirasti darbą, gali smukti atlyginimai. Ilgai nerandančiam darbo žmogui gali kilti rimtų finansinių, bei su tuo susijusių gyvenimiškų problemų, ypač jei tai vyksta Lietuvoje, kur darbo netekusių asmenų socialinė apsauga - daugiau butaforinė nei realiai funkcionuojanti.
Nagrinėjant šią problemą, reiktų atkreipti dėmesį į šias sąvokas:
Su šiuo rodikliu problema yra ta, kad ilgai nedirbantys asmenys praranda norą dirbti (sunku pasakyti, kaip jie susitvarko savo gyvenimą, bet tai jau kita tema), ir į nedarbo lygį nebepatenka. Todėl šis rodiklis nėra vienintelis panašus rodiklis. Ekonomistai taip pat dažnai naudoja užimtumo rodiklį (užimti gyventojai), darbo jėgos aktyvumo lygį, ilgalaikį nedarbo lygį.
Visoje Europoje neturinčių darbo žmonių skaičius sąlyginai yra didelis. Žinoma, jis padidėjo ir dėl buvusio ekonominio nuosmukio, bet čia jis istoriškai didesnis nei JAV, prie ko daugiausia prisideda labai stipri darbuotojų apsauga bei profsąjungos Europoje. Pietinėse Europos valstybėse nedarbas taip pat būna gerokai aukštesnis. Ilgalaikis nedarbingumo lygis dažna sietinas ir su šešėline ekonomika valstybėje.
Nedarbo lygis Lietuvoje
Šaltinis: statistikos departamentas.
Ankstesnis nedarbo lygis:
Istorinis nedarbingumas Lietuvoje:
Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:
UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.
Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.
Laukiame komentarų!
Rinkose daugiausiai dėmesio šiandien sulaukia ekonominiai duomenys bei įmonių ketvirčio rezultatai. Pagrindiniai akcijų indeksai toliau kopia aukštyn ir gerina istorinius rekordus. Baimės indeksu vadinamo kintamumo indekso reikšmė smunka žemyn ir pas...
Šiandien investuotojų dėmesys krypsta į skelbiamus bendrovių rezultatus. Pirmieji ataskaitas pradėjo skelbti JAV bankai. Sulaukėme ir dienos, kai kriptovaliutų biržos operatorė Coinbase debiutuos Nasdaq biržoje. Bitkoino kaina pastarąją parą buvo pri...
https://myriadcapital.lt/wp-content/uploads/2021/04/I-ketvir%C4%8Dio-kalendorius_Myriad-capital.pdf...
Kas nugalės elektromobilių konkurencinėje kovoje?
Investavimas iš skolintų pinigų - labai aštrus reikalas. Skaičiai dar ne viskas. Kai pradės veikti emocijos, ir skaičiai kitaip skaičiuosis.
Kaip sako, kol skolingas 100 eurų tai tavo problema, kai skolingas milijoną - tai jau banko problema. Ko gero tas pats galioja ir šiuo atveju.
Atsisijos, dalis jau gal ir atkrito, bet likusios turėtų stiprėti, investicinė grąža visumoje atrodo vis tiek neblogai tik svarbu teisinga diversifika...
Skaičiuoklėje skaičiuojamos sudėtinės palūkanos.
------------------------------------------------------------