EBIT pelnas

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: EBIT


Trumpai

EBIT pelnas - tai įmonės pelno tipas, kurio pavadinimas kilęs iš sutrumpinimo anglų kalba: Earnings Before Interest and Taxes. Taigi EBIT yra įmonės pelnas prieš palūkanas ir mokesčius.

Plačiau

EBIT pelnas labai panašus į veiklos pelną (skiriasi tik kitos veiklos nefinansinėmis pajamomis ar išlaidomis). Nors veiklos pelnas yra kiek lengviau interpretuojamas rodiklis nei EBIT, būtent pastarasis išpopuliarėjo kartu su EBITDA rodikliu.

EBITDA ignoruoja nusidėvėjimo ir amortizacijos poveikį, ir šiuo atžvilgiu yra stabilesnis rodiklis nei EBIT, tačiau pastarasis tinkamesnis vertinant rezultatus tokių įmonių, kurios nuomojasi daug turto vietoj jo pirkimo (pvz. statybose).

EBIT rodiklis dažniausiai naudojamas EBIT maržos paskaičiavimui ir lyginimui (EBIT marža, kaip ir veiklos marža parodo veiklos efektyvumą), įmonės veiklos rezultatų sekimui ir lyginimui su ankstesniais periodais, santykinių rinkos rodiklių skaičiavimui.


EBIT skaičiavimas (formulė)

EBIT = Ikimokestinis pelnas + Finansinės išlaidos – Finansinės pajamos

Kur:
Ikimokestinis pelnas = Grynasis pelnas + Pelno mokestis

EBIT pelnas gali būti paskaičiuotas bet kuriam periodui (dažniausiai skaičiuojama ketvirčiui arba fiskaliniams metams), tačiau skaičiuojant EBIT pagal pateiktą formulę reikia nepamiršti, kad būtų naudojami tik to paties laikotarpio duomenys. 


EBIT skaičiuoklė

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 19:03:02

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!