EV/EBIT rodiklis (Įmonės vertės ir EBIT santykis)

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: EV/EBIT Ratio


Trumpai

EV/EBIT rodiklis (įmonės vertės ir EBIT santykis) – kiek mažiau žinomas santykinis rinkos rodiklis, naudojamas įmonių akcijų vertinimui. EV/EBIT santykis parodo kiek įmonės akcijos kainuoja lyginant su jos EBIT pelnu, atsižvelgiant į įmonės skolas. Rodiklio pavadinimas yra kilęs sutrumpinant anglišką terminą: „Enterprise Value to Earnings Before Interest and Taxes“.

Plačiau

Tiek savo skaičiavimu, tiek ir savo esme šis rodiklis labai panašus į EV/EBITDA rodiklį. Vienintelis skirtumas yra tas, kad vietoj EBITDA vardiklyje yra naudojamas finansinis pelno rodiklis EBIT. Tai padaro šį rodiklį kiek lankstesniu (neignoruoja nusidėvėjimo), tačiau jį naudojant iš karto atsiranda daugiau apskaitos niuansų.

Skaičiavimas (formulė)

EV/EBIT = (Kapitalizacija + Grynoji skola + Mažumos dalis + Privilegijuota nuosavybė) / EBIT

* Grynoji skola turėtų apimti visas trumpalaikes skolas, kurios nepatenka į apyvartinį kapitalą, iš jų minusuojant finansinį turtą.
** EBIT = Ikimokestinis pelnas + Finansinės sąnaudos – Finansinės pajamos

Pavyzdys

Įmonė yra išleidusi tik paprastąsias akcijas – 2500 vnt., mažumos  akcininkų grupėje nėra. Grynoji įmonės skola lygi 4‘000 EUR. Viena akcija biržoje kainuoja 4 EUR, įmonės metų EBIT yra lygi 2‘000 EUR. Tuomet:

EV/EBIT =(2500*4 +4000 + 0 +0) / 2000 = 7

Skaičiuoklė

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:30:00

Laukiame komentarų!