Laukiame komentarų!
Tema: Finansiniai rodikliai
Terminas anglų kalba: EV/EBIT Ratio
Trumpai
EV/EBIT rodiklis (įmonės vertės ir EBIT santykis) – kiek mažiau žinomas santykinis rinkos rodiklis, naudojamas įmonių akcijų vertinimui. EV/EBIT santykis parodo kiek įmonės akcijos kainuoja lyginant su jos EBIT pelnu, atsižvelgiant į įmonės skolas. Rodiklio pavadinimas yra kilęs sutrumpinant anglišką terminą: „Enterprise Value to Earnings Before Interest and Taxes“.
Plačiau
Tiek savo skaičiavimu, tiek ir savo esme šis rodiklis labai panašus į EV/EBITDA rodiklį. Vienintelis skirtumas yra tas, kad vietoj EBITDA vardiklyje yra naudojamas finansinis pelno rodiklis EBIT. Tai padaro šį rodiklį kiek lankstesniu (neignoruoja nusidėvėjimo), tačiau jį naudojant iš karto atsiranda daugiau apskaitos niuansų.
Skaičiavimas (formulė)
EV/EBIT = (Kapitalizacija + Grynoji skola + Mažumos dalis + Privilegijuota nuosavybė) / EBIT
* Grynoji skola turėtų apimti visas trumpalaikes skolas, kurios nepatenka į apyvartinį kapitalą, iš jų minusuojant finansinį turtą.
** EBIT = Ikimokestinis pelnas + Finansinės sąnaudos – Finansinės pajamos
Pavyzdys
Įmonė yra išleidusi tik paprastąsias akcijas – 2500 vnt., mažumos akcininkų grupėje nėra. Grynoji įmonės skola lygi 4‘000 EUR. Viena akcija biržoje kainuoja 4 EUR, įmonės metų EBIT yra lygi 2‘000 EUR. Tuomet:
EV/EBIT =(2500*4 +4000 + 0 +0) / 2000 = 7
Skaičiuoklė
Konsultacijos
Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -
kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos.
Konsultuoja Finansistas.net autorius.
Laukiame komentarų!
Galima tokiais klausimais pasikonsultuoti pas specialistus skambuciu ar el pastu. Visus klausimus atsako. Betkuri buhalterines apskaitos imone. pvz h...
Kol kas nekilnojamo turto kainos net nesiruošia judėti žemyn, greičiau atvirkščiai - pagal nuomos kainas. Žiūrėsime kas toliau nekilnojamo turto rinko...
Įdomu kaip laikysis NT projektų paskolos
Na palūkanos po truputį kyla. 15% jau darosi įdomu, jei pati paskola išduota teisingai.
Nekilnojamas turtas kelia daug klaustukų, bet jei kišenę spaudžią gryni pinigai, tai klausimas kas iš jų liks po dešimtmečio?
------------------------------------------------------------