Bendrasis pelnas

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: Gross Income, Gross Profit


Trumpai

Bendrasis pelnas – tai įmonės pelno/nuostolių ataskaitoje pateikiama pelno rūšis. Šis pelnas yra lygus įmonės pajamoms minus savikainai. Paprastai šis pelnas būna didžiausias lyginant su kitais pelno tipais. 

Plačiau

Nors bendrasis pelnas ir nėra pats svarbiausias įmonės finansinis rodiklis, tačiau jo pokyčius pravartu sekti. Kadangi bendrojo pelno marža paprastai būna aukšta, šis rodiklis yra gan stabilus, ir jo pokyčiai, jei nėra įtakoti nusidėvėjimo, kuris patenka į savikainą, gali būti svarbi informacija.

Šiuolaikiniuose finansuose bendrasis pelnas yra kiek apleistas, ir vietoj jo dažniau naudojamas EBITDA pelnas, kuris yra kompleksiškesnis rodiklis (nors į jį patenka valdymo išlaidos). Tačiau ir bendrasis pelnas gali būti naudojamas papildyti informacijai: jo pelningumą galima lyginti su kitomis bendrovėmis. Aukštesnė bendroji marža rodo stipresnę įmonės padėtį.

Bendrasis pelnas taptų palyginimui kur kas tinkamesnis rodiklis (trumpuoju laikotarpiu) tuo atveju, jei iš jo eliminuotume nusidėvėjimo sąnaudos, kurios šį rezultatą dažnai gali iškraipyti. (Jei tai darysite, eliminuokite ne visą nusidėvėjimą, tačiau tik savikainos dalies). 


Skaičiuoklė

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 19:01:32

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!