OTC rinka (Užbiržinė rinka)

Tema: Finansų rinkos

Terminas anglų kalba: OTC Market


Trumpai

'OTC rinka' (užbiržinė rinka) – tai rinka, priešinga centralizuotoms prekybos sistemoms, tokioms kaip vertybinių popierių birža. Šioje rinkoje sandoriai tarp šalių prekiaujančių finansinėmis ar kitomis priemonėmis gali būti sudaromi tiesiogiai.

Plačiau

Tai yra bet kuri necentralizuota rinka, kurioje prekiaujama finansinėmis ar kitomis priemonėmis. Toks  pavadinimas kilo iš anglų kalbos termino „Over-The-Counter“, kuris verčiant tiesiogiai reikštų – „už prekystalio“. Ši rinkos rūšis taip pat žinoma kaip „užbiržinė rinka“ ir savo esme yra priešinga centralizuotoms prekybos sistemoms – biržoms.

Tokia rinka neturi vienos vietos (nei fizinės, nei virtualios) ir yra sudaryta tik iš jos dalyvių prekiaujančių tarpusavyje: tiesiogiai tarp dviejų šalių sudarytas ateities sandoris yra elementarus tokios rinkos pavyzdys. Kitas paprastas pavyzdys, jei savo draugui tiesiogiai parduosite kokią nors materialią investiciją (pavyzdžiui, auksinę monetą) sąlygomis, kuriomis tarpusavyje sutarėte, tai ir bus 'OTC rinkos' sandoris.

Užbiržinę rinką“ labai sunku apibrėžti – ji neturi nei pradžios nei pabaigos, ir joje sudaromi sandoriai gali vykti bet kur. Praktiškai neįmanoma išvardinti visų galimų šios rinkos vietų, tačiau kalbant apie finansų rinkas, įprastai pagrindinę šios rinkos dalį sukuria didžiosios investicijų kompanijos bei bankai, kurie finansinių priemonių sandorius savo klientams sudaro apeidami biržas ir taip sutaupydami biržos mokesčius.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 15:55:12

Laukiame komentarų!