Finansų rinka

Tema: Finansų rinkos

Terminas anglų kalba: Financial Market


Trumpai

Finansų rinką sudaro visos finansinės priemonės bei kiti finansiniai produktai, kuriais prekiaujama ar naudojamasi, įskaitant santykius tarp rinkos dalyvių.

Plačiau

Finansų rinka – labai plati sąvoka, o įprastai šis terminas naudojamas norint apibūdinti virtualų mechanizmą/vietą, kuris sudaro sąlygas susitikti finansinių produktų pirkėjams ir pardavėjams.

Jei seniau finansų rinkos buvo įsivaizduojamos kaip vertybinių popierių biržos, kur prekiaujama akcijomis bei obligacijomis, tai dabar toks palyginimas būtų pernelyg primityvus. Dabartinėse biržose veiksmas vyksta visai ne taip kaip rodoma filmuose (kur daugybė brokerių atviroje salėje kelią triukšmą ir rodo tik jiems suprantamus ženklus), o visa prekyba vertybiniais popieriais jau kuris laikas pilnai kompiuterizuota. Amerikos NYSE birža buvo paskutinioji iš didžiųjų biržų, kuri iš tradicinės prekybos sistemos perkėlė savo veiklą į kompiuterizuotą sistemą. 

Bet reiktų nepamiršti, kad finansų rinkos yra kur kas daugiau nei vien vertybinių popierių rinka. Visą globalią finansų rinką galima skaidyti į begalę smulkesnių, nes kiekviena valstybė gali nagrinėti savo finansų rinką kaip atskirą vienetą, nepriklausomai nuo to kaip glaudžiai ji yra susijusi su apylinkėmis rinkomis. 

Galima išskirti tokias pagrindines finansų sub-rinkas:

  • Akcijų rinka
  • Obligacijų rinka
  • Paskolų rinka
  • Žaliavų rinka
  • Valiutų rinka
  • Išvestinių priemonių rinka

Visi finansų rinkose sudaromi sandoriai gali būti atliekami tiek standartizuotose prekybos vietose (kaip biržos), tiek ir „užbiržinėse“/OTC rinkose.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 15:52:47

Laukiame komentarų!