Pirminė rinka

Tema: Finansų rinkos

Terminas anglų kalba: Primary Market


Trumpai

Tai rinka, kurioje vertybiniai popieriai investuotojams parduodami pirmąjį kartą, naujos emisijos išleidimo metu.

Plačiau

Tie patys vertybiniai popieriai gali keisti šeimininką daugelį kartų, tačiau pirminėje rinkoje jie perkami (ar parduodami) tik vieną kartą, tai yra kuomet išleidžiama nauja vertybinių popierių emisija kapitalo pritraukimo metu. Pats geriausias pirminės rinkos pavyzdys – pirminis viešasis akcijų siūlymas (IPO), kurio metu naujos akcijos parduodamos investuotojams tiesiogiai, vėliau prekiaujant jomis biržoje.

Finansų teoretikai dažnai teigia, kaip pirminė rinka yra reikšmingesnė nei antrinė, bet realiai jos papildo viena kitą, ir nei viena iš jų negalėtų tinkamai bei efektyviai funkcionuoti be kitos. Žvelgiant iš investuotojo pusės, tiek pirminė, tiek antrinė rinka turi savo privalumų bei trūkumų. Pirminėje rinkoje lengviau atrasti dar neįvertintų investicijų, tačiau antrinėje rinkoje pasirinkimas, kaip ir likvidumas, yra kur kas didesnis.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 15:55:52

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!