Investiciniai bankai

Tema: Finansų rinkos

Terminas anglų kalba: Investment Banks


Trumpai

Investicinis bankas – tai bankas, besispecializuojantis ties investicinėmis paslaugomis. Tokios institucijos išryškėjo JAV, kur investiciniai bankai buvo atskirti nuo komercinių bankų iki 1999 metų.

Plačiau

Tuo tarpu Europoje, kur tokio griežto atskyrimo nebuvo šis terminas nėra toks reikšmingas, nes čia didieji bankai teikia iš esmės visas bankines paslaugas, turėdami padalinius, kurie vykdo investicinio banko funkcijas.

Investicinių bankų pagrindinės teikiamos paslaugos:

  • Įmonių finansai (tradicinė ‚investicinė bankininkystė‘) dažnai būna labai svarbi investicinio banko dalis, generuojanti didžiausią dalį pelno. Investicinės bankininkystės klientai yra tik įmonės bei jų savininkai, siekiantys pritraukti kapitalą per akcijų ar obligacijų emisijas, norintys parduoti ar plėsti verslą, patekti į akcijų biržą, ar kitomis reikmėmis.
  • Investicijų valdymas taip pat svarbi investicinių bankų šaka. Investicijų valdymo sritis apima investicinių fondų valdymą, pensijų fondų valdymą, privačių portfelių valdymą, ‚hedge‘ fondų valdymą, gerovės valdymą, įmonių lėšų valdymą ir pan.
  • Tarpininkavimas prekiaujant finansinėmis priemonėmis – tai tradicinė veikla, tarpininkaujant tarp kliento ir vertybinių popierių biržos ar tarp kelių klientų. Paprastai ši veikla nėra pelningiausia, tačiau sukuria stabilia klientų bazę.  Investicinis bankas vertybiniais popieriais taip gali prekiauti ir savo sąskaita (t.y. pirkdamas už savus pinigus).
  • Tyrimai ir konsultacijos darbuotojų kiekio atžvilgiu šios paslaugos taip pat sudaro nemažą šios industrijos dalį. Nors tiesiogiai tai daug pinigų ir nesukuria, tačiau atliekami investiciniai rinkų bei vertybinių popierių tyrimai leidžia didinti žinomumą, kelti prestižą bei tam tikrais atvejais daryti poveikį rinkoms.


Didžiausi bei žinomiausi pasaulio investiciniai bankai:

  • Barclays Capital
  • JP Morgan Chase
  • Goldman Sachs
  • Morgan Stanley

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 15:59:58

Laukiame komentarų!