PROFITUS: lietuviai norėtų investuoti, tačiau neturi pinigų

2018 08 09

Nesenai prisijungiau prie PROFITUS - sutelktinio finansavimo platformos komandos. PROFITUS jau startavo su dviem projektais, į kuriuos galima pradėti investuoti!

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

 Dalinuosi PROFITUS pranešimu bei įžvalgomis:

Šių metų pavasarį sutelktinio finansavimo įmonės „Profitus“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad tik 16 proc. apklaustųjų rimtai svarsto investavimo į nekilnojamąjį turtą (NT) galimybę, o didžioji dalis, net 47 proc., teigia norintys investuoti, tačiau tam neturintys lėšų. Ekspertų teigimu, sutelktinis finansavimas, kaip galima alternatyva investavimui į NT, kai kuriose užsienio šalyse jau sėkmingai konkuruoja su bankais, tačiau Lietuvoje dar tik skinasi kelią rinkoje.

„Kaip rodo tyrimas, nemažai žmonių investuotų į NT, jeigu turėtų tam pakankamai pinigų, tačiau svarbu suprasti, kad investavimas nebūtinai reiškia patalpų įsigijimą ir nuomą, – sako NT ekspertė ir sutelktinio finansavimo įmonės „Profitus“ įkūrėja bei valdybos pirmininkė Viktorija Vanagė. – Nors nekilnojamojo turto objekto pirkimas žmonėms atrodo patikimiausias būdas investicijoms, visgi jam reikia nemažo pradinio kapitalo, o grąžos gali tekti palaukti.“

V. Vanagės teigimu, po truputį keičiasi investavimo galimybės ir pačių investuotojų paveikslas. Anksčiau tipinis investuotojo įvaizdis visuomenei siejosi su stambiu verslininku, generuojančiu dideles pajamas ir valdančiu nekilnojamojo turto objektus, o dabar prisidėti prie NT objekto finansavimo gali kone kiekvienas, kišenėje turintis atliekamų bent 50–100 Eur. Anot ekspertės, sutelktinio finansavimo platformos suteikia galimybę bet kam, net ir neturinčiam daug žinių apie NT rinką, tapti investuotoju.

„Vakarų Europoje ir JAV sutelktinis finansavimas – ne naujiena ir netgi tampa alternatyva banko teikiamoms paskoloms, tačiau lietuviai dar yra konservatyvūs, jiems reikia daugiau laiko norint įsileisti naujoves, – teigia Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius. – Vis dėlto manau, kad netolimoje ateityje šis investavimo būdas turi prielaidų tapti šaltiniu, pritraukiančiu žmonių kapitalą projektų vystymui.“

Pasak M. Statulevičiaus, lietuvius kiek gąsdina nežinomybė, jie baiminasi, jog patikėję pinigus kitiems asmenims, gali jų netekti bankrutavus įmonei ar nepasiteisinus projektui. Ekspertas atkreipia dėmesį, kad Lietuvos bankas griežtai prižiūri sutelktinio investavimo platformas ir reguliuoja jų veiklą. Patys platformų įkūrėjai taip pat suinteresuoti siūlyti tik tuos projektus, kurie atitinka iškeltus griežtus reikalavimus bei yra patikimi. 

Abiejų ekspertų teigimu, augantis sutelktinio finansavimo platformų skaičius bei didėjanti smulkiųjų investuotojų bendruomenė leidžia manyti, jog ateityje investavimas taps prieinamesnis didesnei daliai norinčiųjų investuoti ir sumažins atskirtį tarp didžiųjų rinkos žaidėjų ir smulkiųjų verslininkų ar investuotojų. Kaip tai pakeis visą NT rinką ar bankų siūlomas paskolas – kalbėti dar anksti, tačiau tikėtina, kad sutelktinis finansavimas užims svarbią vietą rinkoje.

„Profitus“ – investavimo į nekilnojamąjį turtą platforma, tarpininkas tarp investuotojų ir norinčiųjų gauti finansavimą žmonių. „Profitus“ platformoje talpinami su tik su NT turtu susiję projektai. „Profitus“ atlieka savininko bei projekto rizikos vertinimą, administruoja finansavimo procesą.

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius. 

atgal