Kapitalo kaštai

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: Cost of Capital


Trumpai

Kapitalo kaštai – tai tiesioginiai ar netiesioginiai kaštai, kurie neišvengiami norint sukurti kapitalą. Kitaip sakant, kapitalas kainuoja pinigus (lengviausia suprasti skolinto kapitalo kaštų prasmę – niekas neskolins pinigų be palūkanų), o tų pinigų kaina kiekvienam gali būti skirtinga. Ta „kaina“ ir yra kapitalo kaštai. 

Plačiau

Kapitalo kaštai paprastai susideda iš dviejų dalių (nors taip pat įmonė ar projektas gali būti finansuojami ir be skolinto kapitalo):

  • Skolinto kapitalo kaštai – tai palūkanų norma, kurią įmonė moka už savo finansinius įsipareigojimus bankams, obligacijų savininkams ar kitoms institucijoms.
  • Nuosavo kapitalo kaštai – tai procentinis dydis, atspindintis metinę grąžą, kurią turėtų gauti akcijų savininkai investuodami savo pinigus. Nuosavo kapitalo kaštų įvertinimui dažniausiai naudojamas CAPM metodas.

Kapitalo kaštai paprastai yra prilyginamo diskonto normai skaičiuojant diskontuotų pinigų srautus. Praktikoje populiariausias metodas kapitalo kaštams nustatyti yra ‚svertiniai kapitalo kaštai‘ (WACC), kuris apskaičiuoja vidutinius kapitalo kaštus atsižvelgdamas į kapitalo struktūrą.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 18:29:48

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!