Įmonių įsigijimai

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Acquisition


Trumpai 

Įmonės įsigijimas - tai toks įvykis, kurio metu viena kompanija nusiperka kitą, perimdama jos valdymo kontrolę. Paprastai įsigijimo taikiniu tampa kokia nors konkuruojanti įmonė ar tiekėjas, nors gali pasitaikyti ir kitų situacijų.

Plačiau

Didelės bei augančios kompanijos nuolatos ieško patrauklių įsigijimui taikinių. Tai lemia keletas priežasčių: sinergija, įėjimas į naujas rinkas, greitesnis augimas, vadovybės ambicijos ar kita. 

Tačiau toli gražu ne kiekvienas įmonės perėmimas sukuria vertė (tai priklauso nuo mokamos kainos). Jei įmonė sumokės už kitos bendrovės įsigijimą per brangiai, tai net ir sinergija ar konkurento eliminavimas gali neatpirkti už ją sumokėtų pinigų. Tokiu atveju, įsigijimas mažina perkančiosios įmonės vertę rinkoje. 

Tokie atvejai pasitaiko ne taip ir retai. Dažnai galima pastebėti akcijų kritimą, įmonei paskelbus apie vienokį ar kitokį pirkinį, jei investuotojai jį vertina neigiamai, ir mano, jog už perkamą įmonę bus sumokėta per brangiai atsižvelgiant į rinkos sąlygas, bet perkančiosios įmonės vertinimą rinkoje (pagal santykinius rodiklius).

Paprastai už įsigyjamą įmonę mokama pinigais, kurių didžioji dalis būna finansuojama banko ar kitų kreditorių. Taip pat dalis įsigyjamo pirkinio kainos gali būti apmokama ir savomis akcijomis. Jei ši dalis didesnė nei likusi suma, tuomet tai jau nebe įsigijimas, bet įmonių susijungimas.

Perkate ar parduodate įmonę? Tačiau nesate tikri dėl vertės ar kitų finansinių aspektų? Kreipkitės dėl profesionalios konsultacijos!

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:33:03

Laukiame komentarų!