M&A - susijungimai ir įsigijimai

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Mergers &Acquisitions


Trumpai

M&A (Mergers &Acquisitions) – tai lietuvių kalboje žinoma kaip 'susijungimai ir įsigijimai‘. Taip paprastai vadinama visa rinka, kurioje vyksta įmonių susijungimai, viena kitos pirkimai. 

Plačiau

Tai įmonių finansų dalis, ir pasaulio mastu – milžiniška rinka. Dažnai šią rinką sudrebina milijardinės vertės sandoriai, kuomet vieni verslo gigantai praryja „kitus“.

Verslo konsolidacijos procesas prasidėjęs jau palyginti senai, ir būtent įmonių įsigijimai bei susijungimai veda prie verslo korporacijų stambėjimo. Daugeliui didžiųjų verslo konglomeratų, kitų įmonių pirkimas yra nuolatinis procesas, ir jie padaro bent keletą tokių sandorių per metus.

Iš esmės kiekviena įmonė gali augti tik dviem būdais:

  • Organiškai. Organinis augimas – tai augimas nuosekliai auginant savo verslą iš vidaus: steigiant naujus padalinius, plečiant gamybos ir pardavimo tinklą savomis jėgomis.
  • Per M&A. Šis augimas spartesnis (galima greit nupirkti iš karto keletą konkurentų), tačiau reikalaujantis didelių lėšų. 

Paprastai 'susijungimų ir įsigijimų‘ rinka pagyvėja ekonominio kilimo laikotarpiu, o esant nuosmukio ciklui, bet kokie įmonių įsigijimai pasidaro ganėtinai retas reiškinys (dėl lėšų trūkumo, paskolų pabrangimo ir pan.).

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:34:27

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!