M&A - susijungimai ir įsigijimai

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Mergers &Acquisitions


Trumpai

M&A (Mergers &Acquisitions) – tai lietuvių kalboje žinoma kaip 'susijungimai ir įsigijimai‘. Taip paprastai vadinama visa rinka, kurioje vyksta įmonių susijungimai, viena kitos pirkimai. 

Plačiau

Tai įmonių finansų dalis, ir pasaulio mastu – milžiniška rinka. Dažnai šią rinką sudrebina milijardinės vertės sandoriai, kuomet vieni verslo gigantai praryja „kitus“.

Verslo konsolidacijos procesas prasidėjęs jau palyginti senai, ir būtent įmonių įsigijimai bei susijungimai veda prie verslo korporacijų stambėjimo. Daugeliui didžiųjų verslo konglomeratų, kitų įmonių pirkimas yra nuolatinis procesas, ir jie padaro bent keletą tokių sandorių per metus.

Iš esmės kiekviena įmonė gali augti tik dviem būdais:

  • Organiškai. Organinis augimas – tai augimas nuosekliai auginant savo verslą iš vidaus: steigiant naujus padalinius, plečiant gamybos ir pardavimo tinklą savomis jėgomis.
  • Per M&A. Šis augimas spartesnis (galima greit nupirkti iš karto keletą konkurentų), tačiau reikalaujantis didelių lėšų. 

Paprastai 'susijungimų ir įsigijimų‘ rinka pagyvėja ekonominio kilimo laikotarpiu, o esant nuosmukio ciklui, bet kokie įmonių įsigijimai pasidaro ganėtinai retas reiškinys (dėl lėšų trūkumo, paskolų pabrangimo ir pan.).

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:34:27

Laukiame komentarų!