Sinergija

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: Synergy


Trumpai

Bendrąja prasme, sinergija – tai efektas, kuomet atskiros dalys kartu sudaro daugiau, nei kiekviena jų atskirai.

Plačiau

Sinergija gali pasireikšti ne tik finansuose, tačiau ir bet kurioje kitoje srityje. Vis tik finansuose šis terminas itin populiarus ir mėgstamas. Ne mažiau jį mėgsta įvairaus lygio vadovybės nariai, tačiau didžiausia reikšmė jai suteikiama M&A (susijungimų bei įsigijimų) rinkoje. Finansuose sinergija reiškia tam tikrų sąnaudų sutaupymą sujungiant kelias įmones, funkcijas ar procesus.

Sinergijos efektas išgaunamas sujungiant veiklą vykdančius subjektus tuomet, kai šie vykdo panašias funkcijas ir patiria fiksuotas sąnaudas, kurias galima apjungti. Elementarus pavyzdys: dvi inžinerinės kompanijos turi po labai brangią programinę įrangą, kuri būtina, tačiau naudojama retai - šioms įmonėms susijungus užtektų vienos programinės įrangos licenzijos.

Sinergija gali būti pasiekta daugelyje įmonės veiklos sričių

  • pagrindinėje veikloje
  • pritraukiant kapitalą
  • valdyme bei administravime
  • marketinge
  • moksliniuose tyrimuose
  • transporte bei logistikoje
  • mokesčių optimizavime
  • kituose procesuose

Reikia pastebėti, jog sinergija labai dažnai akcentuojama kaip pagrindinė priežastis kitų įmonių įsigijimui. Tačiau tiesa ta, kad įsigijimai dažnai būna daugiau paskatinti įmonės vadovybės ambicijų, nei sinergijos. Toli gražu ne visuomet suplanuota sinergija virsta realybe. Net jei jos vizija ir teisinga, efektyvus pokyčių įgyvendinimas ne visuomet vyksta taip sklandžiai kaip tikėtasi.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 18:22:18

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!