Dar vienas biotechnologijų sektoriaus laimėjimas

2021 06 08

Jau kuris laikas biotechnologijų sektorius atrodė prarandantis potencialą, ir tuo pačiu investuotojų susidomėjimą. Kiek daugiau nei prieš metus pradėjus plisti koronavirusui, biotechnologijų kompanijoms buvo neblogas metas – atsirado poreikis naujai vakcinai, kuriai paklausa garantuota, o kaina ne problema. Natūralu, kad ne viena iš šio sektoriaus kompanijų nukreipė savo lėšas į Covid-19 vakcinos vystymą.

Sėkmingu vakcinos nuo koronaviruso sukūrimu gali pasigirti ne viena tą bandžiusi korporacija, tačiau ne visoms poveikis akcijų vertei buvo vienodas. Ryškiausią akcijų kilimą šiuo laikotarpiu tarp vakcinos lyderių fiksavo „Moderna“, kuriai santykinai pajamos iš vakcinos lyginant su visu produktų krepšeliu yra reikšmingesnės. Kitoms kompanijoms efektas buvo silpnesnis, tačiau žvelgiant į sektorių bendrai – viruso plitimo ir karantinų laikotarpio pirmieji metai biotechnologijų indeksų vertėms buvo dėkingi.

Išsisėmus šiam potencialui, sektorius kurį laiką stagnavo. Dabar šią stagnaciją išjudino naujasis „Biogen“ laimėjimas. FDA (JAV maisto ir vaistų administracija) patvirtino naują vaistą skirtą kovoti su Alzheimerio (smegenų liga pažeidžianti esmines nervines ląsteles bei jų jungtis, ir vedanti link demencijos) liga.

Tokios naujienos iš karto „Biogen“ akcijų kainą kilstelėjo į kitą lygį:

biogen

 „Biogen“ vaistas negali išgydyti nuo šios ligos, tačiau yra skirtas sustabdyti jos progresavimą, kas šiandien irgi atrodo kaip didelis laimėjimas, nes iki šiol nebuvo jokio vaistinio gydymo, skirto sustabdyti Alzheimerio ligos vystymąsi.

Vis tik, patvirtinto „Biogen“ produkto klinikinių tyrimų rezultatai buvo kontraversiški, tad „Biogen“ turės tad atlikti patvirtinamuosius klinikinius tyrimus. Nepaisant to, FDA nusprendė paankstinti šio produkto išleidimą į rinką, siekiant pagreitinti potencialių įrankių arsenalą kovoje su Alzheimerio liga, kuri darosi vis aktualesnė didėjant vidutiniam gyventojų amžiui.

„Biogen“ kompanija vertina, kad vaistas galėtų pasiekti apie pusantro milijono amerikiečių. Pagal dabartinę vaisto kainą, kuri sieks 56 000 USD (dalinai kompensuojamas valstybės), toks vaistų pirkimo kiekis galėtų kompanijos pajamas perkelti į kitą lygį – paskutinius kelis metus „Biogen“ pajamos svyravo apie 13 – 14 mlrd. USD. Jei vaistą pradėjus plačiau naudoti rinkoje jis pateisins lūkesčius, tikėtini ir jo patvirtinimai ir kitose rinkose.

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

atgal