Diskonto norma

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: Discount Rate


Trumpai

Diskonto norma – tai procentinis dydis, naudojamas diskontuotų pinigų srautų (DCF) metode perskaičiuojant būsimų pinigų vertę į dabartinę. 

Plačiau

Kitaip sakant, tai rodiklis, kuris parodo kiek nuvertėja pinigai ateityje lyginant su dabartine jų verte. Žinoma, tai subjektyvus rodiklis, nepriklausomai nuo to kaip jis bus nustatytas. 

Dažniausiai diskonto normai apskaičiuoti naudojamas WACC (svertinių kapitalo kaštų) metodas, kuris, ko gero, yra objektyviausias tarp šiuo metu naudojamų metodų. WACC atsižvelgia į realius skolinimosi kaštus, o nuosavo kapitalo kaštai skaičiuojami pagal CAPM metodą.

Nepaisant to, kaip diskonto norma nustatyta, ji savo esme yra sudaryta iš dviejų dalių: nerizikingos palūkanų normos ir rizikos premijos. Būtent pastaroji yra sunkiai įvertinama dalis, nes turi įtraukti visų rūšių rizikas (rinkos, pramonės šakos, politinę, projektinę ir kt.).

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 18:26:03

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!