„Greenshoe“

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Greenshoe


Trumpai

„Greenshoe“, kas išvertus iš anglų kalbos skambėtų kaip „žaliasis batas“ -  tai yra tam tikras fondas, kuris perka ar parduoda akcijas IPO metu. 

Plačiau

Šis fondas paprastai būna iš anksto sutartas tarp IPO organizatoriaus ir įmonės, kuri pradeda savo akcijomis prekiauti biržoje. „Greenshoe“ fondas gali tiek supirkinėti, tiek ir pardavinėti IPO objekto akcijas pirmosiomis prekybos biržoje dienomis.

Šio fondo tikslas, kad IPO atrodytų kuo sėkmingesnis: kaina pirmomis prekybos dienomis nekristų, bet pernelyg stipriai – ir nekiltų. Jei IPO metu kaina kris, atrodys kad įmonės akcijos buvo platinamos per brangiai, ir atvirkščiai, jei kaina kils per smarkiai – tai rodys, jog įmonės akcijos buvo platinamos per pigiai, ir įmonės savininkai patyrė nuostolį.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:12:28

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!