Spekuliavimas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Speculation


Trumpai

Spekuliavimas – tai veiksmas siekiant ženklaus pelno per trumpą laikotarpį. Investicijų rinkose spekuliaciniai veiksmai išsiskiria aukšta rizika, ir yra tarp investavimo bei lošimo. 

Plačiau

Sunku tiksliai pasakyti kur baigiasi investavimas ir prasideda spekuliavimas. Bet jei yra tikimybė prarasti visas investuojamas lėšas, arba tikimybė uždirbti nėra didesnė nei prarasti pinigus - tai jau yra spekuliacija.

Paprastai spekuliavimas remiasi tikėjimu nuspėti ateityje įvyksiančius įvykius, ir iš to sekančią rinkos reakciją. Tokie bandymai praktikoje yra labai populiarūs, ką lemia azartiška žmonių prigimtis. Skirtingi žmonės turi skirtingą rizikos toleranciją, ir dalis jų visuomet yra pasiruošę rizikuoti daugiau. Dažniausiai tai būna jaunesni, norintys greitesnių rezultatų investuotojai. 

Jei aukštos rizikos tolerancijos investuotojas tiki savo intelektu bei faktu, kad jis geriau nuspės būsimus įvykius nei kiti, didelė tikimybė, kad jis investuodamas remsis spekuliatyviais sprendimais.

Nors spekuliavimas ir spekuliantai dažnai asocijuojasi su neigiamu požiūriu, finansų rinkose jie vaidina svarbų vaidmenį didinant rinkų likvidumą. Spekuliavimas taip pat galimas ir kitose verslo srityse, kur galimos tiesioginės investicijos į tam tikras prekes ar medžiagas siekiant iš jų greitai pasipelnyti.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:44:56

Laukiame komentarų!