Informatorius

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Insider (Trading)


Trumpai

Informatorius (insider‘is) – tai asmuo, savo tikslais pasinaudojantis viešai neatskleista informacija. Iš esmės tai yra nusikalstama veikla, siekiant gauti finansinės naudos iš informacijos, kuri kitiems investuotojams nėra žinoma. 

Plačiau

Viešai neatskleista informacija – tai vidinė įmonės informacija, kuri nebuvo viešai atskleista visiems investuotojams, ir ją žino tik įmonės darbuotojai, ar kiti glaudžiais verslo ryšiais susiję asmenys.

Paprastai tokie „insider‘iai“ nesinaudoja nevieša informacija visiškai atvirai: jie perka vertybinius popierius ne savo sąskaita, kitų asmenų vardu. 

Vis tik, jei rinka nelikvidi, tokie veiksmai prieš esminių įvykių paskelbimą gali būti gan nesunkiai pastebimi (Lietuvoje taip pat buvo galima pastebėti ne vieną tokį atvejį) dėl išaugusios paklausos ar pasiūlos poveikio, nes dažnai tokia informacija pasinaudoja ne vienas asmuo.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:36:10

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!