Interesų konfliktas

Tema: Finansų rinkos

Terminas anglų kalba: Conflict of Interest


Trumpai

Tai situacija, kuomet tam tikri verslo ar kitos srities subjektai gali pasinaudoti savo padėtimi, norėdami tiesiogiai ar netiesiogiai iš to pasipelnyti, tiesiogiai ar netiesiogiai pakenkiant kitiems rinkos dalyviams.

Plačiau

Finansų srityje galimybių atsirasti interesų konfliktui yra labai daug, ir būtent todėl tokios galimybės yra atidžiai nagrinėjamos šią veiklą reguliuojančių institucijų (Lietuvoje, šiuo metu Lietuvos banko).

Interesų konfliktas gali atsirasti tiek darbuotojo atžvilgiu asmeniškai, tiek ir visos įmonės atžvilgiu. Pavyzdžiui, Finansų maklerio įmonės darbuotojas – brokeris įmonės klientui parduoda akcijas, kurios priklausė jam asmeniškai - tai akivaizdus interesų konfliktas ir verslo etikos pažeidimas. 

Kitas panašus ir dažnai pasitaikantis interesų konflikto pavyzdys, kai investicinės bankininkystės kompanija platina naują akcijų emisija, o kitas tos kompanijos padalinys išleidžia tų akcijų tyrimą ir rekomenduoja jas visiems pirkti. (Lietuvoje būta ir dar įžūlesnių atvejų. Visiems gerai žinomas atvejis kai vis dar veikianti, viena didžiųjų Lietuvos FMĮ platindama itin rizikingas obligacijas jas labai agresyviai naudojo ir valdomuose klientų portfeliuose. Deja, obligacijų leidėjui buvo paskelbta restruktūrizacija).

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 15:59:07

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!