Laukiame komentarų!
Tema: Finansų analizė
Terminas anglų kalba: Net Profit, Net Income
Trumpai
Grynasis pelnas – įmonės finansinis rodiklis parodantis „tikrąjį“ rezultatą, iš pajamų atskaičius visas sąnaudas ir mokesčius. Grynasis pelnas dažnai vadinamas „galutine eilute“, nes būtent šis rezultatas ilguoju laikotarpiu galop yra svarbiausias akcininkams (neskaitant tam tikrų išimčių).
Plačiau
Finansuose išskiriama tikrai daug pelno rūšių (bendrasis, veiklos, EBITDA, ikimokestinis ir kt.), ir kiekviena jų gali būti itin informatyvi ir naudinga analizėje, tačiau nėra kito tokio, kaip grynasis pelnas. Būtent jis privalomas pelno (nuostolio) ataskaitoje pagal visus apskaitos standartus ir metodus, ir pažvelgus į pelno (nuostolio) ataskaitą žvilgsnis pirmiausia nukrypsta būtent ties grynuoju pelnu.
Grynasis pelnas – yra išbaigtas rodiklis, tačiau naudos analizuojant jis duos tik „gerose rankose“. Ši pelno rūšis yra itin jautri apskaitos politikai (ypač nusidėvėjimo normoms), netęstinės veiklos rezultatui, kapitalo struktūrai, pelno mokesčio lengvatoms, palūkanų rinkų svyravimams, todėl naudoti grynąjį pelną finansų analizėje reikia itin atsargiai. Neturint reikiamos patirties, tiksliau bus naudojant EBITDA ar NOPAT pelno rodiklius (aišku, jei sugebėsite juos tiksliai paskaičiuoti).
Grynojo pelno panaudojimo sritys:
Konsultacijos
Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -
kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos.
Konsultuoja Finansistas.net autorius.
Laukiame komentarų!
Galima tokiais klausimais pasikonsultuoti pas specialistus skambuciu ar el pastu. Visus klausimus atsako. Betkuri buhalterines apskaitos imone. pvz h...
Kol kas nekilnojamo turto kainos net nesiruošia judėti žemyn, greičiau atvirkščiai - pagal nuomos kainas. Žiūrėsime kas toliau nekilnojamo turto rinko...
Įdomu kaip laikysis NT projektų paskolos
Na palūkanos po truputį kyla. 15% jau darosi įdomu, jei pati paskola išduota teisingai.
Nekilnojamas turtas kelia daug klaustukų, bet jei kišenę spaudžią gryni pinigai, tai klausimas kas iš jų liks po dešimtmečio?
------------------------------------------------------------