Atpirkimo sandoriai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Repo Contract


Repo sandoriai / Atpirkimo sandoriai

Trumpai

"Repo“ sandoris (atpirkimo sandoris) – tai sandoris tarp pinigų skolintojo ir investuotojo, kai pastarajam pirmasis skolina lėšas, įkeičiant turimus ar naujai perkamus vertybinius popierius.

Plačiau

„Repo“ sandoriai yra sutartinis dalykas, ir jų sąlygos gali būti labai skirtingos. Dažniausiai tokie sandoriai sudaromi 3-6 mėnesiams, o už paskolintą sumą mokamos palūkanos, kurios taip pat gali būti labai skirtingos. Paprastai jos yra kiek didesnės nei vidutinės palūkanos rinkoje. Užstatydamas vertybinius popierius investuotojas gali tikėtis gauti paskolą, kurios dydis gali sudaryti iki 50%-70% užstato vertės.

„Repo“ sandorių naudojimas investicinė praktikoje yra ypatingai rizikingas, ir tai labiau spekuliacinė priemonė nei investicinė. 

Toks sandorių tipas atsiradęs jau ganėtinai senai, ir nors jie yra vis dar naudojami, tačiau dabar populiaresnė yra „maržinė prekyba“, kuri paprastai yra kompiuterizuota ir patogesnė, bei lankstesnė. Abi šios priemonės leidžia pasiekti tą patį: įsigyti vertybinių popierių už didesnę sumą, nei turima nuosavų pinigų didinant finansinį svertą.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:23:48

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!