Atpirkimo sandoriai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Repo Contract


Repo sandoriai / Atpirkimo sandoriai

Trumpai

"Repo“ sandoris (atpirkimo sandoris) – tai sandoris tarp pinigų skolintojo ir investuotojo, kai pastarajam pirmasis skolina lėšas, įkeičiant turimus ar naujai perkamus vertybinius popierius.

Plačiau

„Repo“ sandoriai yra sutartinis dalykas, ir jų sąlygos gali būti labai skirtingos. Dažniausiai tokie sandoriai sudaromi 3-6 mėnesiams, o už paskolintą sumą mokamos palūkanos, kurios taip pat gali būti labai skirtingos. Paprastai jos yra kiek didesnės nei vidutinės palūkanos rinkoje. Užstatydamas vertybinius popierius investuotojas gali tikėtis gauti paskolą, kurios dydis gali sudaryti iki 50%-70% užstato vertės.

„Repo“ sandorių naudojimas investicinė praktikoje yra ypatingai rizikingas, ir tai labiau spekuliacinė priemonė nei investicinė. 

Toks sandorių tipas atsiradęs jau ganėtinai senai, ir nors jie yra vis dar naudojami, tačiau dabar populiaresnė yra „maržinė prekyba“, kuri paprastai yra kompiuterizuota ir patogesnė, bei lankstesnė. Abi šios priemonės leidžia pasiekti tą patį: įsigyti vertybinių popierių už didesnę sumą, nei turima nuosavų pinigų didinant finansinį svertą.

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius. 

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:23:48

Laukiame komentarų!