Pinigų srautų investicijų grąža

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: CFROI


Trumpai

'Pinigų srautų investicijų grąža' (CFROI) yra grąžos norma, rodanti kaip efektyviai atsiperka investicijos į įmonę. T.y. kokią grąžą investicijos į įmonę uždirbtų pinigų srautų atžvilgiu. CFROI rodiklio pavadinimas yra kilęs sutrumpinant anglišką terminą: „Cash Flow Return on Investment“.

Plačiau

Tai nėra labai populiarus rodiklis, tačiau turintis gan gilią prasmę, ir kartais naudojamas profesionalių investuotojų. Savo esme CFROI rodiklis atspindi veiklos pinigų srauto sukuriamą vidinę grąžos normą.

Galima sakyti, jog šis rodiklis yra labai panašus į 'investuoto kapitalo grąžos‘ rodiklį, tačiau jis remiasi ne kuriuo nors pelnu, o pinigų srautu, kas daugeliu atveju gali būti tiksliau (eliminuojant apyvartinio kapitalo pokyčius). 

Kitas šio rodiklio pranašumas tas, kad jis remiasi ne buhalterinės kapitalo vertėmis, bet rinkos vertėmis, kas padaro skaičiavimus kur kas realesniais. Tačiau dėl šios priežasties atsiranda kita problema – dažniausiai rinkos vertes nesunkiai galima gauti tik kotiruojamoms įmonėms, todėl privačių verslų vertinimui šį rodiklį pritaikyti sudėtinga ir nepraktiška.


Formulė

Pinigų srautų investicijų grąža =Veiklos pinigų srautas / Įdarbinto kapitalo rinkos vertė


CFROI skaičiuoklė

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:54:40

Laukiame komentarų!