Pinigų srautų investicijų grąža

Tema: Finansiniai rodikliai

Terminas anglų kalba: CFROI


Trumpai

'Pinigų srautų investicijų grąža' (CFROI) yra grąžos norma, rodanti kaip efektyviai atsiperka investicijos į įmonę. T.y. kokią grąžą investicijos į įmonę uždirbtų pinigų srautų atžvilgiu. CFROI rodiklio pavadinimas yra kilęs sutrumpinant anglišką terminą: „Cash Flow Return on Investment“.

Plačiau

Tai nėra labai populiarus rodiklis, tačiau turintis gan gilią prasmę, ir kartais naudojamas profesionalių investuotojų. Savo esme CFROI rodiklis atspindi veiklos pinigų srauto sukuriamą vidinę grąžos normą.

Galima sakyti, jog šis rodiklis yra labai panašus į 'investuoto kapitalo grąžos‘ rodiklį, tačiau jis remiasi ne kuriuo nors pelnu, o pinigų srautu, kas daugeliu atveju gali būti tiksliau (eliminuojant apyvartinio kapitalo pokyčius). 

Kitas šio rodiklio pranašumas tas, kad jis remiasi ne buhalterinės kapitalo vertėmis, bet rinkos vertėmis, kas padaro skaičiavimus kur kas realesniais. Tačiau dėl šios priežasties atsiranda kita problema – dažniausiai rinkos vertes nesunkiai galima gauti tik kotiruojamoms įmonėms, todėl privačių verslų vertinimui šį rodiklį pritaikyti sudėtinga ir nepraktiška.


Formulė

Pinigų srautų investicijų grąža =Veiklos pinigų srautas / Įdarbinto kapitalo rinkos vertė


CFROI skaičiuoklė

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-11-30 15:54:40

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!